Tenis Flash: Powroty Paolini i Krejcikovej. Znamy już obsadę kobiecego finału Wimbledonu!

Tenis Flash: Dziś poznamy obsadę kobiecego finału Wimbledonu
Tenis Flash: Dziś poznamy obsadę kobiecego finału WimbledonuAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

20:20 To oszałamiające zwycięstwo Barbory Krejcikovej (28)! Była mistrzyni French Open przegrywała, ale ostatecznie pokonała faworytkę do tytułu, mistrzynię z 2022 roku Elenę Rybakinę (25), 3-6, 6-3, 6-4.

Czeszka rozpoczęła mecz powoli, a Rybakina całkowicie ją obezwładniła. Jednak gra Rybakiny rozpadła się w drugim secie, a Krejcikova podniosła swój poziom, grając świetny tenis i docierając do swojego pierwszego finału Wimbledonu. Po ciężkim sezonie będzie to dla Rybakiny naprawdę trudna do zaakceptowania porażka. Ogromna stracona szansa.

Więcej w artykule.

17:32 Zakończył się niesamowicie emocjonujący i dramatyczny pojedynek Donny Vekić (37. WTA) z Jasmine Paolini (7. WTA). Pierwszego seta wygrała Chorwatka, ale Włoszka wróciła do gry i przez to oglądaliśmy trzeciego seta. Cały pojedynek trwał niemal trzy godziny, a sam trzeci set prawie półtorej godziny. Włoszka miała piłki meczowe w dwóch gemach, ale ich nie wykorzystała i doszło do tie breaka. W nim wykorzystała pierwszego meczbola i wygrała 2:6, 6:4, 7:6(8). Tym samym awansowała do drugiego finału Wielkiego Szlema w ciągu kilku tygodni - najpierw na mączce, a teraz na trawie.

13:15 Niestety Tomasz Berkieta zakończył udział w juniorskim Wimbledonie na etapie 1/8 finału. W zaledwie 46 minut Polaka pokonał Rafael Jodar, który wygrał 6:0, 6:3

09:12 Czwartek to dzień półfinałów w kobiecej drabince Wimbledonu. Kto awansuje do wielkiego finału? Jego smak zna już Jelena Rybakina (4. WTA), która wygrywała na trawiastych kortach w Londynie w 2022 roku, a w tym roku będzie chciała powtórzyć ten sukces. Aby tak się stało, musi dziś wygrać z Barborą Krejcikovą (32. WTA). Do drugiego z rzędu wielkoszlemowego finału będzie chciała dostać się za to Jasmine Paolini (7. WTA), która niedawno przegrała decydujący mecz z Igą Świątek (1. WTA) na Roland Garrosie. O kolejny finał zagra dziś z Donną Vekić (37. WTA).