Tenis Flash: Qinwen Zheng mistrzynią, Australijczycy najlepsi w deblu, Piter i Stollar znów z tytułem

Tenis Flash: Świątek wycofała się z turnieju w Toronto. Przed nami finał igrzyskAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

21:47 Lorenzo Musetti (16. ATP) napisał kawał historii włoskiego tenisa, pokonując w meczu o olimpijski brąz Kanadyjczyka Felixa Augera-Aliassime’a (19. ATP) w trzech setach 6:1, 1:6, 6:36:1, 1:6, 6:3.

19:51 Wygrały w Budapeszcie, teraz dokładają do tego drugi tytuł. Katarzyna Piter i Fanny Stollar triumfują w finale turnieju deblowego W100 w Gran Canarii. W ostatnim meczu bardzo gładko pokonały najwyżej rozstawioną parę, Angelicę Moratelli i Sabrinę Santamarię. Polka i Węgierka z wynikiem 6:4, 6:2 mogą teraz nacieszyć się hiszpańskim latem, gratulujemy sukcesu!

18:26 Chinka Qinwen Zheng (7. WTA) zdominowała Donnę Vekić (21. WTA) w finale olimpijskiego turnieju singlowego i wygrała złoto olimpijskie, triumfując 6:2, 6:3. Finał trwał godzinę i 46 minut. Przypomnijmy, że na najniższym stopniu podium stanie Iga Świątek (1. WTA), która wczoraj wywalczyła brązowy medal.

16:44 Znamy już też brązowych medalistów olimpijskich w deblu mężczyzn. Zostali nimi Amerykanie Tommy Paul i Taylor Fritz, którzy pokonali Czechów Tomasa Machaca i Adama Pavlaska 6:3, 6:4.

14:30 Australijczycy Matthew Ebden i John Peers wyjeżdżają z Paryża ze złotymi medalami. W finale debla pokonali Amerykanów Austina Krajicka i Rajeeva Rama 6:7(6), 7:6(1), 10-8. Dla obu z nich to największy sukces w karierze, choć Ebden w tym roku wygrywał już Australian Open.

10:46 Przypomnijmy jeszcze wczorajszych triumfatorów olimpijskiego turnieju w tenisowym mikście. Czeska para Katerina Siniakova i Tomas Machac zdobyła złoty medal olimpijski w grze mieszanej, pokonując w finale Chinki Wang Xinyu i Zhang Zhizhen 6:2, 5:7, 10-8.

Katerina Siniakova i Tomas Machac
Katerina Siniakova i Tomas MachacProfimedia

10:27 Iga Świątek (1. WTA) po grze do samego końca w turnieju olimpijskim zdecydowała się odpuścić imprezę w Toronto. Podobnie jak ona postąpiło kilka innych zawodniczek. „Z przykrością muszę poinformować, że z powodu ogólnego zmęczenia spowodowanego ostatnimi kilkoma tygodniami na korcie muszę wycofać się z turnieju w Toronto” — powiedziała Świątek

09:02 Wydarzeniem dnia w tenisie są oczywiście medalowe mecze w Paryżu. O godzinie 15:30 o olimpijski triumf na kortach Rolanda Garrosa powalczą Qinwen Zheng (7. WTA) i Donna Vekić (21. WTA). Dla obu z nich ewentualne zwycięstwo będzie największym osiągnięciem w karierze. Po nich na główny kort w Paryżu wyjdą Lorenzo Musetti (16. ATP) i Felix Auger-Alliasime (19. WTA), którzy postarają się wywalczyć brązowy medal.