Tenis Flash: Sabalenka w doskonałej formie, Świątek walczyła do końca

Tenis Flash: Już dziś trzecie w tym sezonie starcie Świątek i Sabalenki
Tenis Flash: Już dziś trzecie w tym sezonie starcie Świątek i SabalenkiAFP
Iga Świątek przyznała, że jeśli mogłaby zaczerpnąć od Aryny Sabalanki jeden element gry Białorusinki, to byłoby to czucie gry. Obie tenisistki spotkają się w niedzielnym półfinale turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Cincinnati.

22:54 Doczekaliśmy się! Po przerwach związanych z opadami deszczu poznaliśmy drugą finalistkę turnieju WTA w Cincinnati. Z Aryną Sabalenką zmierzy się Jessica Pegula (6. WTA). Amerykanka zmieściła się w dwóch godzinach, ale nie w dwóch setach – wygrała z Paulą Badosą (37. WTA) 6:2, 3:6, 6:3.

22:46 Pomimo porażki Iga Świątek wyrównała swój najlepszy wynik na twardych kortach Cincinnati i zaliczyła cenne przetarcie przed US Open. To nie tylko nasze zdanie, sama tak powiedziała. Na wypowiedzi pomeczowe liderki rankingu WTA zapraszamy tutaj.

19:13 Niedzielny półfinał zaczął się koszmarnie dla Igi Świątek i zapowiadała się aż zbyt dotkliwa porażka z Aryną Sabalenką. Na finiszu Polka dała pokaz determinacji, niwelując dziewięć kolejnych piłek meczowych i odrabiając część strat, ku konsternacji Białorusinki. Ta dopięła jednak swego: po trzech nieudanych próbach awansowała do finału w Cincinnati z wynikiem 6:3, 6:3. Na podsumowanie meczu zapraszamy tutaj.

13:33 Drugi z rozgrywanych dziś w Polsce finałów ITF nie przyniósł równie dobrych wiadomości dla kibiców polskiego tenisa. Paweł Juszczak (523. ATP) uległ Alecowi Beckleyowi (833. ATP) w Bielsku-Białej (ITF M15) po długiej, trzysetowej walce. Polak przegrał pierwszego seta, wygrał drugiego i odrobił stratę przełamania w trzecim, ale na finiszu to zawodnik z RPA okazał się skuteczniejszy i zatriumfował z wynikiem 6:3, 1:6, 6:3.

12:09 Daria Kuczer (628. WTA) może świętować pierwszy wygrany turniej singlowy. Polka okazała się najlepsza w finale rozgrywek ITF W35 w Bydgoszczy, pokonując Julie Belgraver (601. WTA) 6:2, 6:0. W finale nie wygrała tylko dwóch gemów, a od czwartku - tylko dwóch setów. Dzięki temu zaliczy awans w okolice najwyższej w karierze pozycji rankingowej.

10:17 Hiszpanka Paula Badosa (37. WTA) po pokonaniu Rosjanki Anastazji Pawluczenkowej (28. WTA) 6:3, 6:2 uzupełniła stawkę półfinalistek turnieju tenisowego WTA 1000 w Cincinnati. O finał powalczy z Jessicą Pegulą (6. WTA).

09:35 Niestety do półfinału turnieju ATP w Cincinnati nie awansował Hubert Hurkacz (7. ATP). Polak rywalizował z Francesem Tiafoe (27. ATP), ale po pierwszym secie przegranym 3:6 zdecydował się skreczować z powodu problemów zdrowotnych.

09:30 Iga Świątek (1. WTA) o godzinie 17 zmierzy się trzeci raz w tym sezonie z wielką rywalką Aryną Sabalenką (3. WTA). Pierwszy raz od dłuższego czasu będzie to jednak ich starcie w półfinale, a nie w finale turnieju. Wszystko przez spadek jaki zaliczyła Białorusinka w rankingu WTA kosztem Coco Gauff. W tym sezonie zawodniczki nie grały też jeszcze na twardej nawierzchni, ponieważ Polka wygrała dotychczas w finałach na mączce w Rzymie i Madrycie.