Tenis Flash: Startuje turniej w Szczecinie, Fręch zagra w Guadalajarze

Tenis Flash: Startuje turniej w Szczecinie, Fręch zagra w GuadalajarzeProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:33 Czekamy wciąż na mecz Magdaleny Fręch z Eminą Bektas w Guadalajarze, ale na to czas przyjdzie dopiero nad ranem. Za to wiemy już, z kim Polka zagra, jeśli zwycięży w pierwszej rundzie. Rywalką byłaby w takim wypadku Ashlyn Krueger (51. WTA), która pokonała Tatjanę Marię (82. WTA) bez straty seta, choć w pierwszej partii przegrywała już 0:5 i zdołała wygrać 7:5! W drugim Amerykanka nie zostawiła już Niemce szans i zanotowała zwycięstwo 7:5, 6:2

21:21 Spotkanie dwóch Danielów w Szczecinie mogło mieć tylko jednego faworyta. Altmaier (84. ATP) to przecież czwarta rakieta rozgrywek, podczas gdy Michalski (376. ATP) wszedł do drabinki z dziką kartą. Mimo to Polak miał już 3:0 w pierwszym, bardzo wyrównanym secie. Przewagę stracił, rywal doprowadził do tie-breaka i w nim zwyciężył. W drugim secie Altmaier był już wyraźnie lepszy, choć Michalski wybronił w sumie 10 break pointów i nie chciał sprzedać skóry tanio. Nawet przegrywając 0:5 podjął wyzwanie, przełamał Altmaiera i… na więcej faworyt nie pozwolił, wygrywając 7:6(3), 6:2.

18:11 Olaf Pieczkowski (533. ATP) nie mógł długo cieszyć się z udziału w szczecińskim challengerze. Polak po otrzymaniu dzikiej karty wpadł w losowaniu na turniejową dwójkę, Federico Corię (79. ATP). Argentyński faworyt udzielił swojemu rodakowi krótkiej i dość ostrej lekcji tenisa, wygrywając 6:0, 6:3 w godzinę i dwie minuty.

15:41 Tomasz Berkieta na pierwszym meczu kończy udział w szczecińskim challengerze. Austriak Dennis Novak (246. ATP) okazał się za mocny i mimo wielu break pointów nie stracił serwisu ani razu, wygrywając z posiadaczem dzikiej karty 6:3, 6:3.

14:34 Jannik Sinner (1. ATP) może odetchnąć z ulgą. Światowa Agencja Antydopingowa nie zdecydowała się na apelację w sprawie niedozwolonej substancji w próbkach pobranych od tenisisty. To formalnie zamyka sprawę i oczyszcza Włocha z jakichkolwiek podejrzeń o świadome użycie.

14:25 Najmocniejszy nominalnie zawodnik Invest in Szczecin Open już za burtą. Thiago Seyboth Wild (98. ATP) nie wygrał nawet seta, choć jego rywalem był mało jeszcze znany Gabriel Debru (276. ATP). Francuz zwycięża 6:3, 7:6(5).

11:11 Katarzyna Kawa (200. WTA) nie będzie najlepiej wspominać challengera w Bukareszcie. Polka w pierwszej rundzie doznała bolesnej porażki 0:6, 4:6 z Rosjanką Aliną Czarajewą (250. WTA).

10:46 Katarzyna Piter i Węgierka Fanny Stollar wygrały z Włoszką Angelicą Moratelli i Amerykanką Sabriną Santamarią 6:3, 3:6, 11-9 w 1. rundzie tenisowego turnieju WTA w meksykańskej Guadalajarze. W super tie-breaku Polka i Węgierka przy stanie 8-9 obroniły piłkę meczową.

09:30 W meksykańskiej Guadalajarze wystartował za to turniej rangi WTA 500, w którym udział bierze Magdalena Fręch (43. WTA). Polka w nocy z wtorku na środę zagra w pierwszej rundzie z Eminą Bektas (117. WTA). Najwyżej rozstawionymi zawodniczkami w drabince są Jelena Ostapenko i Danielle Collins

09:27 Po US Open mamy chwilę przerwy w tenisie na najwyższym światowym poziomie, ale za to dziś rozpoczyna się challenger w Szczecinie. W pierwszym dniu w pojedynkach singlowych będziemy mogli zobaczyć Tomasza Berkietę (1109. ATP), Olafa Pieczkowskiego (533. ATP) czy Daniela Michalskiego (376. ATP). Wszystkie mecze będziecie oczywiście moglli śledzić na Flashscore.