Tenis Flash: Świątek w półfinale w Cincinnati, czy Hubert Hurkacz również tam dotrze?

Tenis Flash: Świątek i Hurkacz w ćwierćfinałach w Cincinnati. Powtórzą wynik sprzed roku?AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:57 Leylah Fernandez (27. WTA) sprawiła niemałą niespodziankę zwycięstwem nad Jeleną Rybakiną (4. WTA) i nie można było odmówić jej szans w rywalizacji o półfinał z Jessicą Pegulą (6. WTA). Amerykanka faktycznie miała spore kłopoty, ale po dwóch tie-breakach w trzysetowym i ponad trzygodzinnym pojedynku zdołała wygrać 7:5, 6:7(1), 7:6(3), zapewniając sobie walkę o mecz finałowy.

22:41 Początkowo Jannik Sinner (1. ATP) pozostawał co najmniej o krok za Andriejem Rublowem (6. ATP) w sobotnim ćwierćfinale w Cincinnati, ale w drugim secie złapał znacznie lepszy rytm i zadał decydujący cios w 11. gemie, wyrównując stan meczu bez konieczności rozgrywania tie-breaka. Decydującą partię rozpoczął od efektownego 3:0 i nawet odrobienie jednego przełamania przez Rosjanina nie utrzymało go w grze – Włoch wkracza do półfinału z wynikiem 4:6, 7:5, 6:4.

21:20 W drugim ćwierćfinale niespodzianki nie było, Aryna Sabalenka (3. WTA) pewnie wygrała z Ludmiłą Samsonową i w niedzielę zagra po raz 14. z Igą Świątek.

Ostatnie pojedynki między Świątek z Sabalenką
Ostatnie pojedynki między Świątek z SabalenkąFlashscore

19:58 Jeszcze 20 minut i walczyłyby trzy godziny. Iga Świątek (1. WTA) i Mirra Andriejewa (24. WTA) zagrały ze sobą po raz pierwszy, ale wszystko wskazuje na to, że będziemy świadkami zajadłej rywalizacji. W ćwierćfinale w Cincinnati Rosjanka brylowała asami serisowymi i tylko jeden moment słabości pozwolił Polce wyprzedzić ją na finiszu decydującego seta. Polka przechodzi do dalszej gry z wynikiem 4:6, 6:3, 7:5. Na obszerne podsumowanie spotkania zapraszamy tutaj.

15:45 Bardzo miło widzieć go dziś tam i z takim uśmiechem. Kamil Majchrzak (145. ATP) przystępuje do walki o udział w US Open pełen entuzjazmu. Walka o główną drabinkę rusza 19 sierpnia.

15:31 Jest Polka w finale w Bydgoszczy? Jest i Polak w finale turnieju ITF W15 w Bielsku-Białej. Paweł Juszczak (523. ATP) absolutnie nie był faworytem do zwycięstwa, a jednak poradził sobie z rywalem z Czech bez straty seta. Martin Krumich (316. ATP) był najwyżej rozstawionym zawodnikiem, ale Polak wygrał 6:4, 6:2. Wynik może nieco zwieść – pojedynek był zacięty szczególnie w pierwszym secie, w którym obaj zawodnicy wypracowali 14 break pointów, ale tylko jeden wykorzystał Juszczak. W drugim również on łamał rywala, w obu sytuacjach już za pierwszym podejściem.

12:45 Ten mecz zaczął się niepokojąco, gdy ostatnia Polka w drabince turnieju ITF W35 w Bydgoszczy straciła gema, potem jeszcze trzy, a wraz z nimi całego seta. Na szczęście Daria Kuczer (628. WTA) później przejęła kontrolę nad meczem i pokonała Adrienn Nagy (795. WTA) 4:6, 6:2, 6:2, zapewniając sobie miejsce w niedzielnym finale.

10:45 Do niezwykle kontrowersyjnej sytuacji doszło w trakcie meczu Felixa Augera-Alliasime'a (19. ATP) z Jackiem Draperem (28. ATP). Przy stanie 7:5, 4:6, 4:5 i 30:40, więc przy piłce meczowej dla Brytyjczyka, doszło do kuriozalnego błędu. Kanadyjczyk returnem przebił piłkę na stronę Drapera, wydawałoby się, że ten odbił ją wolejem, po czym piłka zatańczyła na taśmie, spadła na połowę Augera-Alliasime'a, a sędzia obwieścił koniec spotkania. Kanadyjczyk był jednak zszokowany, ponieważ widział, że po kontakcie z rakietą Drapera, piłka najpierw dotknęła jego części kortu. Skargi nic nie dały i decyzja nie została zmieniona, choć cały świat w powtórkach widział, jak było naprawdę.

10:25 Iga Świątek po swoim meczu w 1/8 finału w turnieju w Cincinnati uszczęśliwiła jednego z młodych fanów na trybunach. Polka zapowiedziała mu, żeby szykował się za kilka lat do wspólnych występów w mikście. Później tłumaczyła swoje słowa, o czym możecie przeczytać tutaj

09:11 Organizatorzy US Open poinformowali, że Marketa Vondrousova i Cameron Norrie nie wezmą udziału w ostatnim w tym roku Wielkim Szlemie. Oboje zostali wykluczeni z udziału w turnieju przez kontuzje.

09:08 Półfinał przed rokiem osiągnęła też Iga Świątek (1. WTA), która dziś powalczy o awans do tego etapu imprezy w meczu z 17-letnią Mirrą Andriejewą (24. WTA). Przed rokiem Polka odpadła tu w półfinale z Coco Gauff. Tym razem w 1/2 finału może trafić na Arynę Sabalenkę (3. WTA).

09:06 Hubert Hurkacz (7. ATP) w nocy czasu polskiego pokonał Flavio Cobolliego (31. ATP) 6:3, 3:6, 6:1 i po spotkaniu trwającym niemal dwie godziny awansował do ćwierćfinału w turnieju rangi ATP 1000 w Cincinnati. Tam jego rywalem będzie Frances Tiafoes. Jeśli Polak wygra, wyrówna swój wynik z tego turnieju z poprzedniego sezonu.