Tenis Flash: Świątek z awansem, Fręch nie potwierdziła przełamania. Czekamy na Hurkacza

Iga Świątek zagra o ćwierćfinał z Cincinnati
Iga Świątek zagra o ćwierćfinał z Cincinnati Profimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:16 Nastoletnia Mirra Andriejewa (24. WTA) będzie rywalką Igi Świątek w ćwierćfinale w Cincinnati. Rosjanka przegrała pierwszego seta, ale mimo to poradziła sobie z Jasmine Paolini (5. WTA), wygrywając 3:6, 6:3, 6:2.

22:55 Aryna Sabalenka (3. WTA) pozwoliła się dogonić w pierwszym secie, ale od stanu 5:5 dominowała nad Eliną Switoliną (30. WTA). Wygrała pierwszego seta, a w drugim poszło już z górki i z rezultatem 7:5, 6:2 melduje się w ćwierćfinale, w którym zagra z Ludmiłą Samsonową (17. WTA).

22:36 Ben Shelton (14. ATP) właśnie stał się najmłodszym tenisistą, który awansował do ćwierćfinału w Cincinnati. W dwóch setach poradził sobie z Fabianem Marozsanem (50. ATP) 6:4, 6:3 i czeka go nie lada wyzwanie – zagra z Alexandrem Zverevem (4. ATP).

21:36 Jessica Pegula (6. WTA) wywiązała się z roli faworytki i gra dalej w Cincinnati. W trzech setach poradziła sobie z Karoliną Muchovą (35. WTA) 5:7, 6:4, 6:2.

21:27 Kolejny zawodnik ze ścisłej czołówki spada z drabinki w Cincinnati. Casper Ruud (8. ATP) w całym meczu wygrał zaledwie cztery gemy i był tylko tłem dla Felixa Augera-Aliassime’a (19. ATP), który pewnie awansował do 1/8 finału z wynikiem 6:3, 6:1.

Skrót meczu Ruuf - Auger-Aliassime

21:08 Niestety, pomimo wyrwanego rywalce przełamania Magdalena Fręch żegna się z Cincinnati. Polka zdołała w kluczowym 10. gemie przełamać faworyzowaną Qinwen Zheng, natomiast moment później straciła swojego gema i to rywalka skończyła przy własnym podaniu, awansując z wynikiem 6:1, 7:5.

21:04 Sensacja? Carlos Alcaraz (3. ATP) za burtą w Cincinnati! Hiszpana zdecydowanie poniosły nerwy – jedną ze swoich rakiet roztrzaskał na kawałki o kort – i przegrał wznowiony dziś mecz z Gaelem Monfilsem (46. ATP) 6:5, 6:7(5), 4:6. Na skrót meczu zapraszamy poniżej.

Skrót meczu Monfils - Alcaraz w Cincinnati

20:51 Anastasija Pawluczenkowa (28. WTA) szybka poradziła sobie z Caroline Wozniacki (84. WTA) w dokończonym meczu z czwartku. Rosjanka skończyła mecz wynikiem 7:5, 6:4. To ona będzie rywalką Magdaleny Fręch lub Qinwen Zheng.

20:39 Najwyżej rozstawiony duet Granollers/Zeballos długo walczył z Hugo Nysem i Janem Zielińskim. Niestety – z polskiej perspektywy – zacięty mecz zakończył się porażką monakijsko-polskiej pary 7:6(3), 4:6, 6-10.

20:37 Jannik Sinner (1. ATP) miał rozegrać swój mecz 1/8 finału dziś po 21:10, ale nie rozegra. Jego rywal, Jordan Thompson (32. ATP), wycofał się z powodu urazu żebra.

20:05 Gael Monfils (46. ATP) zdołał wyrównać stan meczu 1/16 finału z Carlosem Alcarazem (3. ATP). Spotkanie wznowiono przed chwilą w tie-breaku drugiego seta i Francuz zdołał uratować się przed porażką do zera. Tego samego życzymy Magdalenie Fręch (48. WTA), która wkrótce powinna wyjść na kort z Qinwen Zheng (7. WTA). Chinka prowadzi 6:1, 5:4.

19:48 Dokładnie godzinę i 11 minut rywalizowały ze sobą Polka i Ukrainka. Ta druga była wyraźnie zestresowana i popełnianymi błędami ułatwiła zadanie Idze Świątek. Z wynikiem 6:2, 6:2 "maszyna z Raszyna" wchodzi do ćwierćfinału w Cincinnati. Tutaj zapraszamy na podsumowanie meczu.

Liczby meczu Świątek - Kostiuk
Liczby meczu Świątek - KostiukFlashscore

18:25 Zaczynamy mecz Igi Świątek z Martą Kostiuk.

17:50 W oczekiwaniu na start zmagań w Cincinnati czas na  informacje z Bydgoszczy, gdzie rozgrywany jest turniej rangi ITF W35. W polskim starciu o półfinał Daria Kuczer (628. WTA) pokonała 3:6; 6:1; 7:6(5) Weronikę Ewald (640. WTA).

17:15 Niestety pada w Cincinnati... Start zmagań przesunięty minimum o godzinę. Najnowszy komunikat mówi o tym, że rywalizacja nie rozpocznie się przed 18:00.

15:55 Paweł Juszczak (523. ATP) to jedyny reprezentant polski w półfinale turnieju rangi ITF M15 w Bielsku-Białej. W bezpośrednim starciu dwóch biało-czerwonych pokonał on 6:4; 6:1 Olafa Pieczkowskiego (496. ATP). Jego rywalem w walce o finał będzie rozstawiony z "1" Czech Martin Krumich

14:12 Przypomnijmy, że Iga Świątek dzisiejsze zmagania w Cincinnati rozpocznie o godzinie 17 na korcie centralnym. Magdalena Fręch będzie dokańczała  swoje starcie z Qinwen Zheng na obiekcie P&G Grandstand nie przed godziną 18:30, a po zakończeniu starcia Alexander ZverevPablo Carreno Busta.

Holcim Stadium 3 to arena na którą wyjdzie Hubert Hurkacz. On prawdopodobnie zagra późnym wieczorem lub nawet nocą czasu polskiego. Jego starcie z Flavio Cobollim zaplanowane jako czwarte w kolejności na tym obiekcie. Natomiast Jan Zieliński i Hugo Nys już o 17 zameldują się na korcie numer 4. Ich rywalami będą liderzy rankingu ATP Marcel Granollers i Horacio Zeballos

11:38 Karolina Pliskova (45. WTA) nie miała szans w starciu z Mirrą Andriejewą (24. WTA), przegrała 2:6; 3:6 i odpadła w 2. rundzie turnieju w Cincinnati. Rosjanka w pierwszym meczu ograła Emmę Navarro (13. WTA). Teraz czeka ją jeszcze trudniejsze zadanie, bo zmierzy się z Jasmine Paolini (5. WTA). Włoszka wygrała 7:6(2); 6:3 z Anastazją Potapową (44. WTA)

09:50 Magda Linette po porażce w singlu odpadła też z turnieju deblowego. W parze z Peyton Stearns uległy 3:6; 6:7(6) Lindzie Noskovej i Dianie Shnaider

08:26 Magdalena Fręch grała w nocy mecz 2. rundy z Qinwen Zheng (7. WTA). Polka przegrała pierwszą partię 1:6, a w drugiej przegrywała już 4:5, 0-15, ale wtedy rozpadało się nad kortem i mecz został przerwany. Będzie wznowiony dziś po południu.