Tenis Flash: Trwają turnieje w Wuhan i Szanghaju, zwycięstwo Fręch wieńczy poniedziałek

Tenis Flash: Trwają turnieje w Wuhan i Szanghaju, czekamy na mecz Fręch
Tenis Flash: Trwają turnieje w Wuhan i Szanghaju, czekamy na mecz FręchLINTAO ZHANG/GETTY IMAGES ASIAPAC/Getty Images via AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

20:20 Kto chce zobaczyć wtorkowy mecz Magdy Linette (45. WTA) w Wuhan, musi nastawić budzik na bardzo wczesną godzinę. Poznanianka wyjdzie na kort najpewniej już o 5 rano naszego czasu. Jej przeciwniczką – i faworytką meczu – będzie Ludmiła Samsonowa (23. WTA), z którą Linette grała już trzykrotnie i nigdy nie wygrała choćby jednego seta.

18:28 Zaledwie kilka minut po opuszczeniu kortu Magdalena Fręch podzieliła się następującą wiadomością: "To tylko mała dziewczynka z wielkimi marzeniami. Osiągnęłam top 30! 27. na świecie! Jestem super dumna z tego, co dotąd osiągnęłam, a najważniejsze, że wielką część tej podróży spędziłam z uśmiechem na twarzy! Od dwóch kortów w szkole do wielkich stadionów na całym świecie!" – napisała polska tenisistka, w kolejnym wpisie dziękując osobom, z którymi tę drogę pokonała.

18:05 Magdalena Fręch rozpoczęła od ekspresowego 6:0, korzystając z wyjątkowo nierównej gry Mai Hontamy. Japonka kompletnie zmieniła jednak nastawienie w drugim secie, co wybiło Polkę z rytmu i zepchnęło do (zbyt) głębokiej defensywy. Hontama prowadziła już 4:2, ale od tego momentu wyłącznie konto Fręch się powiększało i dało zwycięstwo 6:0, 6:4 tuż przed północą lokalnego czasu. Jutro 26-latka zagra z Emmą Navarro (8. WTA).

Statystyki meczu Hontama - Fręch w Wuhan
Statystyki meczu Hontama - Fręch w WuhanFlashscore

17:43 Dwa tie-breaki i ponad 2,5 godziny walki – to standard dla Stana Wawrinki (236. ATP), który tym razem nie ma powodów do świętowania. Co prawda zmusił Flavio Cobollego (30. ATP) do nie lada wysiłku, ale Włoch wyszedł zwycięsko ze starcia w Szanghaju, wygrywając 6:7(6), 7:6(4), 6:3.

Skrót meczu Cobolli-Wawrinka w Szanghaju
Flashscore

17:27 Rozgrywki na korcie centralnym w Wuhan zakończył w poniedziałek mecz Elise Mertens (30. WTA) z Donną Vekić (18. WTA). Belgijka zaczęła pojedynek zdecydowanie lepiej, wygrała pierwszego seta i szukała szybkiego przełamania po wznowieniu gry, ale to wicemistrzyni olimpijska z Paryża wkrótce przejęła kontrolę nad spotkaniem, wygrywając 3:6, 6:1, 6:3.

15:10 Gruzini będą rywalami reprezentantów Polski w barażu o dalszą grę w Grupie Światowej I Pucharu Davisa. Mecz odbędzie się na przełomie stycznia i lutego na terytorium Gruzji.

14:47 Matteo Berrettini (44. ATP) w dobrym stylu przejął kontrolę nad pierwszym setem w starciu ze sklasyfikowanym o 30 pozycji wyżej Holgerem Rune (14. ATP), ale nie zdołał przewagi utrzymać. Duńczyk wygrywa 4:6, 6:4, 6:4 po ponad dwóch godzinach walki i to on zagra z Jirim Lehecką w 3. rundzie.

Skrót meczu Berrettini - Rune
Flashscore

14:00 Naomi Osaka poinformowała, że z powodu kontuzji musi wycofać się z turnieju WTA w Tokio, który rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Dla japońskiej gwiazdy to domowy turniej w kalendarzu WTA, ale w tym roku nie będzie w stanie w nim wystartować.

13:05 W ukraińsko-rosyjskim pojedynku w Wuhan lepsza okazała się Erika Andriejewa (70. WTA), która pokonała Dajanę Jastremśką (36. WTA) bez straty seta pomimo utraty przełamania na 2:5. Ukrainka serwowała na seta, ale przegrała pięć kolejnych gemów i straciła partię. W drugiej ponownie przełamała, miała już 4:2 na tablicy i znów straciła serię, tym razem czterech gemów. Rosjanka górą z wynikiem 7:5, 6:4.

11:50 Faworyzowany Lorenzo Musetti (18. ATP) rozpoczął od pewnie wygranego pierwszego seta, ale w drugim uległ w tie-breaku, a w trzecim okazał się bezsilny. Tym samym do 3. rundy turnieju ATP w Szanghaju przechodzi David Goffin (66. ATP) po zwycięstwie 1:6, 7:6(6), 6:2.

11:35 Poznaliśmy już kolejne notowanie rankingu WTA. Według niego Iga Świątek (1. WTA) zachowała pozycję liderki, ale druga Aryna Sabalenka (2. WTA) traci już do niej tylko 1069 punktów, a kolejne z nich będzie w stanie odrobić w turnieju w Wuhan, z którego Polka się wycofała. Na najwyższe w karierze 27. miejsce awansowała Magdalena Fręch (27. WTA).

11:13 Organizatorzy turnieju w Wuhan poinformowali już, że mecz Magdaleny Fręch (27. WTA) z Mai Hontamą (134. WTA) z powodu opadów deszczu w Chinach rozpocznie się dopiero o 14:45 czasu polskiego.

10:20 W Szanghaju z drabinki turniejowej wypadł ostatni reprezentant gospodarzy. Yi Zhou (440. ATP) zakończył udział w turnieju porażką z faworyzowanym Francesem Tiafoe (17. ATP). Amerykanin wygrał 6:2, 6:4.

09:55 Tak jak przewidywaliśmy - godzina rozpoczęcia meczu Magdaleny Fręch (27. WTA) z Mai Hontamą (134. WTA) zostanie opóźniona z powodu opadów deszczu.

09:15 Zakończyły się już pierwsze dzisiejsze mecze w prestiżowym turnieju ATP 1000 w Szanghaju, w którym w singlu brakuje reprezentantów Polski. Taylor Fritz (7. ATP) w dwóch setach pokonał Terence'a Atmane'a 7:6(4), 7:6(5). W kolejnej rundzie jest już także inny zawodnik czołowej dziesiątki rankingu - Grigor Dimitrow (10. ATP) wygrał bowiem 6:3, 3:6, 6:2 z Zizou Bergsem (73. ATP).

09:10 Na godzinę 09:45 organizatorzy turnieju w chińskim Wuhan zaplanowali rozpoczęcie spotkania Magdaleny Fręch (27. WTA) z Mai Hontamą (134. WTA). Będzie to spotkanie pierwszej rundy imprezy, a zwyciężczyni starcia zagra z Emmą Navarro (8. WTA), która w pierwszej rundzie ma wolny los. Godzina rozpoczęcia spotkania Polki może jednak ulec zmianie, ponieważ turnieje w Chinach są torpedowane przez opady deszczu.