Tenis Flash: Zaczynamy grać w Cincinnati, rozstrzygnięcia w Kozerkach

Tenis Flash: Popyrin i Pegula najlepsi w Kanadzie, zaczynamy grać w Cincinnati
Tenis Flash: Popyrin i Pegula najlepsi w Kanadzie, zaczynamy grać w CincinnatiAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:31 Dzika karta może oznacza kłopoty dla faworyta po drugiej stronie siatki. Tak było we wtorek w Cincy, gdy Ben Shelton (14. ATP) stanął w szranki z notowanym o ponad 300 miejsc niżej Reilly’m Opelką (322. ATP). Żaden z tenisistów nie dał się przełamać i potrzebne były dwa tie-breaki, by wyłonić zwycięzcę. Dopiero na mini breaki lepszy okazał się Shelton, który awansuje z wynikiem 7:6(3), 7:6(3).

22:47 Daria Kasatkina (12. WTA) nie dała zagrozić swojemu prowadzeniu w meczu z Jekateriną Aleksandrową (26. WTA). Półtorej godziny, 6:4, 6:2 i jest już w 2. rundzie. Na rywalkę poczeka do środy, na pewno zagra z Amerykanką.

21:58 Alex Michelsen (57. ATP) co prawda pochodzi z Kalifornii, ale w Ohio najwyraźniej też chce zostawić po sobie dobry ślad. Choć musiał przechodzić przez kwalifikacje, to dziś przeszedł również przez Tallona Griekspoora (41. ATP). Holender z dużym wysiłkiem wyrównał wynik w setach, ale nastolatek z USA i tak wygrał 6:1, 5:7, 6:2.

21:25 Lulu Sun (64. WTA) zbiera cenny skalp w Cincinnati. Nowozelandka pokonała Lindę Noskovą (29. WTA) bez straty seta, choć w tym drugim konieczny był tie-break. Wygrana 6:4, 7:6(4) oznacza, że Sun zagra z Martą Kostiuk (21. WTA), wtorkową pogromczynią Elise Mertens (32. WTA).

21:05 Jiri Lehecka (35. ATP) poradził sobie bez straty seta z Mariano Navone (38. ATP) i to on zagra z Daniiłem Miedwiediewem w kolejnej rundzie w Cincinnati. Czech wygrał dziś 7:6(3), 6:3.

Skrót meczu Jiri Lehecka - Mariano Navone

19:46 Ajla Tomljanović (123. WTA) zdołała odrobić stratę seta w niezłym stylu, ale decydująca partia w tie-breaku padła łupem Warwary Graczowej (69. WTA). Rosjanka, obecnie grająca z francuskim paszportem zwycięża 6:3, 2:6, 7:6(5) i to ona zmierzy się z Igą Świątek w drugiej rundzie turnieju WTA w Cincinnati.

19:13 Luciano Darderi (34. ATP) poradził sobie z wyżej notowanym Alejandro Tabilo (21. ATP). Włoch wygrał 6:3, 7:6(5) i ten mecz powinien polskich kibiców interesować. Darderi zagra teraz z rodakiem Flavio Cobollim i właśnie ten mecz wyłoni kolejnego potencjalnego rywala Huberta Hurkacza, zakładając, że Polak wygra swój pierwszy pojedynek w Cincinnati.

18:58 Po cichu liczyliśmy, że Maks Kaśnikowski (188. ATP) zaliczy bardzo udany turniej w Kozerkach. Niestety, rozstawiony z trójką zawodnik kończy udział w challengerze na pierwszym rywali. Michael Geerts (317. ATP) zdołał wyrwać chaotycznego pierwszego seta, a w drugim miał już więcej kontroli nad przebiegiem i wygrywa 7:5, 6:4.

18:36 Zhizhen Zhang (44. ATP) poradził sobie z Francuzem, który wskoczył do drabinki w Cincinnati po wycofaniu się Novaka Djokovicia. Giovanni Mpetshi Perricard (48. ATP) szybko wypuścił z rąk pierwszego seta i w drugim nie popełnił tego błędu. Natychmiast odrobił stratę przełamania i wymusił tie-break, jednak i tym razem Chińczyk okazał się lepszy. Wygrana 6:3, 7:6(4) oznacza, że w drugiej rundzie Zhang trafi na Andrieja Rublowa (6. ATP).

17:16 Iga Świątek spodziewa się trudnego powrotu do tenisa na twardych kortach podczas Cincinnati Open, ale najwyżej sklasyfikowana w rankingu tenisistka powiedziała, że nie będzie wywierać na siebie presji i podejdzie do turnieju WTA 1000 jak do "turnieju treningowego" przed US Open.

16:23 Vit Kopriva (132. ATP) w Kozerkach rozgrzał się kosztem Martyna Pawelskiego (662. ATP). Polski tenisista walczył o uratowanie pierwszego seta, w drugim zdołał nawet całkowicie odrobić stratę, ale decydujące gemy należały do Czecha i to Kopriva – zgodnie z przewidywaniami – wygrał 6:4, 6:3.

15:30 21-letni Marcel Kamrowski (1692. ATP) nie sprawił sensacji na starcie rozgrywek w Kozerkach. Jednak swój udział w challengerze zaznaczył batalią w pierwszym secie przeciwko Adolfo Daniel Vallejo (321. ATP) z Paragwaju. Latynos wygrał 7:5, 6:2 i to ona zmierzy się z Antoine’m Escoffierem (233. ATP) w meczu o ćwierćfinał polskiego challengera.

13:01 W rankingu najlepszych tenisistów minimalny spadek zanotował Hubert Hurkacz, który spadł z szóstej na siódmą lokatę. Pierwszy wciąż jest Jannik Sinner, który wyprzedza Novaka Djokovicia i Carlosa Alcaraza.

12:45 Charles Broom (253. ATP) był zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu 1/16 finału z Filipem Peliwo (583. ATP), ale to Polak wyszedł zwycięsko z obu setów. Zwycięstwo 6:4, 6:3 oznacza, że nasz tenisista w Kozerkach powalczy o ćwierćfinał z najwyżej rozstawionym w drabince Vitem Koprivą (132. ATP).

11:45 Do żadnych większych zmian nie doszło na czele rankingu WTA. Niezmiennie z dużą przewagą prowadzi Iga Świątek (1. WTA), która wyprzedza Coco Gauff (2. WTA) i Arynę Sabalenkę (3. WTA). 43. miejsce utrzymała Magda Linette, a na 48. pozycję awansowała Magdalena Fręch.

09:58 Teraz najlepsi zawodnicy i zawodniczki świata przekraczają granicę Kandy ze Stanami Zjednoczonymi i będą przygotowywać się do US Open w Cincinnati. Dzisiaj tuż przed północą na kort wyjdzie tam Magda Linette (43. WTA), która zagra z Katie Boulter (31. WTA).

09:53 Jessica Pegula (6. WTA) wygrała z Amandą Anisimową (49. WTA) w finale turnieju rangi WTA 1000 w Toronto 6:3, 2:6, 6:1, dzięki czemu triumfowała w tym prestiżowym turnieju. W toczącej się w tym samym czasie imprezie ATP 1000 w Montrealu wygrał za to Alexei Popyrin, który w finale pokonał Andreija Rublowa 6:2, 6:4. Australijczyk dokonał tego pomimo że turniej zaczynał na 62. pozycji w rankingu.

08:54 Dzień dobry. Wtorek zaczynamy od skrótu niezwykłego pojedynku Cobolli - Paul, w którym Włoch obronił trzy piłki meczowe i odprawił amerykańskiego faworyta.