Miedwiediew wyeliminowany przez de Minaura w 1/8 finału French Open

Miedwiediew wyeliminowany przez de Minaura w 1/8 finału French OpenPAP
Rozstawiony z numerem piątym Daniił Miedwiediew odpadł w 1/8 finału wielkoszlemowego French Open. Rosjanin przegrał z rozstawionym z "11" Australijczykiem Alexem De Minaurem 6:4, 2:6, 1:6, 3:6.

Piąty w światowym rankingu Miedwiediew w połowie drugiego seta poprosił o przerwę medyczną z powodu problemów ze stopą. Od tego momentu nie prowadził już wyrównanej walki z 11. na świecie rywalem.

De Minaur dotarł do ćwierćfinału na kortach Rolanda Garros po raz pierwszy w karierze i jest też pierwszym od 20 lat Australijczykiem, który tego dokonał. Ostatnio w najlepszej "ósemce" w Paryżu znalazł się Lleyton Hewitt w 2004 roku.

Kolejnym rywalem De Minaura będzie albo Niemiec Alexander Zverev (nr 4.), albo Duńczyk Holger Rune (13.).