Tenis Flash: Świątek gra dalej, mecz Hurkacza przerwany. Trzy zwycięstwa i porażka w deblu

Hurkacz zagra o swój drugi w karierze udział w 4. rundzie Roland Garros
Hurkacz zagra o swój drugi w karierze udział w 4. rundzie Roland GarrosAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:19 To już wszystko z dzisiejszego Rolanda Garrosa. Niestety, trzy mecze musiały zostać przełożone na jutro z powodu deszczu, więc upewnijcie się, że będziecie śledzić ten wyjątkowo pracowity dzień!

23:14 W meczu pełnym spektakularnych uderzeń Carlos Alcaraz (21) pokonał Sebastiana Kordę (23) 6-4, 7-6(5), 6-3 i awansował do kolejnej rundy. Francuz Corentin Moutet (25) również zachwycił rodzimą publiczność, pokonując Sebastiana Ofnera (28) 3-6, 6-4, 6-4, 6-1.

20:11 Dziewiąty rozstawiony Stefanos Tsitsipas (25) nie marnował dzisiaj czasu, pokonując Zhizhena Zhanga (27) 6-3, 6-3, 6-1 w zaledwie 94 minuty.

19:45 Anastazja Potapowa (41. WTA) będzie rywalką Igi Świątek w walce o ćwierćfinał Roland Garros. Obie tenisistki znają się z czasów juniorskich, bo obie urodziły się w 2001 roku, ale w seniorskiej karierze jeszcze ze sobą nie grały. Czytaj więcej

19:00 Niestety rozpadało się w Paryżu i mamy przerwę w meczu Huberta Hurkacza. Spotkanie zostało przerwane w drugim secie przy stanie 6:3; 4:4 dla Polaka.

18:55 Katarzyna Kawa i Nao Hibino sprawiły małą niespodziankę i awansowały do drugiej rundy turnieju deblowego podczas wielkoszlemowego French Open. Polka i Japonka były zdecydowanie lepsze niż Irina-Camelia Begu i Nadia Podoroska, wygrywając 6:2; 6:2. Wcześniej w deblu awans wywalczyła też Magda Linette i Jan Zieliński. Odpadła natomiast Katarzyna Piter.

18:43 Iga Świątek (1. WTA) bardzo pewnie awansowała do 4. rundy wielkoszlemowego Roland Garros. Marie Bouzkova (42. WTA) dzielnie walczyła w defensywie, ale to zdecydowanie za mało na liderkę rankingu WTA, która grała agresywnie i wygrała 6:4; 6:2. Dla Polki to 17. z rzędu zwycięstwo na French Open, gdzie wygrywała dwie ostatnie edycje. Czytaj więcej.

17:45 Jan Zieliński i Hugo Nys mieli sporo problemów w pierwszej rundzie Roland Garros, ale grają dalej! Vlad Victor Cornea i Luciano Darderi wygrali pierwszego seta, ale w dwóch kolejnych górą byli Polak i Monakijczyk. Mecz trwał blisko 2,5 godziny i zakończył się wynikiem 6:7(7); 7:5; 6:4. Czytaj więcej

17:40 Marketa Vondrousova (6. WTA) bez większych problemów poradziła sobie z Chloe Paquet (136. WTA) i awansowała do 4. rundy Roland Garros. Czeszka wygrała 6:1; 6:3 i o ćwierćfinał zagra Olgą Danilovic (125. WTA). Za kilkanaście minut na kort wyjdą Hubert Hurkacz i Denis Shapovalov

16:41 Za kilka minut na kort Philippe-Chatrier powinna wyjść Iga Świątek.

16:35 Świetne wieści dla włoskich fanów! Jannik Sinner (2. ATP) jest już w 4. rundzie French Open. Wicelider rankingu ATP wygrał wszystkie trzy sety wynikiem 6:4 w starciu z Pawłem Kotowem. Jego rywalem w walce o ćwierćfinał będzie zwycięzca meczu Corentin Moutet (79. ATP) – Sebastian Ofner (45. ATP).

Z Roland Garros sensacyjnie pożegnał się natomiast Andriej Rublow (7. ATP). Lepszy okazał się Matteo Arnaldi (35. ATP). Włoch wygrał 7:6(6); 6:2; 6:4.

15:55 Odsłaniane są korty i za kilka minut powinna zostać wznowiona rywalizacja!

14:40 Niestety pada w Paryżu, co sprawia, że gramy obecnie tylko na zadaszonych kortach. Oznacza to, że Paquet i Vondrousova poczekają jeszcze na rozpoczęcie meczu, więc przesunie się też start pojedynku Huberta Hurkacza. Mecz Jana Zielińskiego i Hugo Nysa został przerwany w pierwszym secie w decydującym gemie przy stanie 6:6(6-6).

Na ten moment swoje mecz zakończyły tylko panie w turnieju deblowym. Piter pożegnała się z turniejem, a Linette gra dalej!

14:25 Teraz na korcie Simonne-Mathieu pojawią się Chloe Paquet (136. WTA) oraz Marketa Vondrousova (5. WTA). Po zakończeniu tego meczu na kort wyjdzie Hubert Hurkacz

14:20 Ten mecz musiał się zakończyć super tie-breakiem i takim zwrotem akcji! Donna Vekic (40. WTA) wygrała pierwszego seta z Olgą Danilovic (125. WTA) 6:0, ale to nie miało żadnego znaczenia dla dalszej rywalizacji. Druga i trzecia partia stały na wysokim poziomie emocji i zwrotów akcji. W decydującej partii Serbka przegrywała już 1:3, a następnie Vekic serwowała po zwycięstwo przy stanie 5:4 i 6:5. W super tie-breaku Chorwatka miała już 6-2 i 7-5, ale ostatecznie to Danilovic zagra w czwartej rundzie. Olga po meczu nie mogła powstrzymać łez. Wczoraj wyeliminowała Danielle Collins, a dziś po ponad trzech godzinach gry ograła Donnę Vekic 0:6; 7:5; 7:6(8).

14:17 Magda Linette i Bernard Pera awansowały do drugiej rundy turnieju deblowego! Polka i Amerykanka dokańczały dziś mecz pierwszej rundy. Ich przeciwniczkami były Angelica Moratelli i Camilla Rosatello. Spotkanie było wznawiane od stanu 4:3 w inaugurującej partii. Linette i Pera nie straciły dziś nawet gema i wygrały 6:3; 6:0.

13:44 Coco Gauff (3. WTA) awansowała do czwartej rundy French Open. Amerykanka wygrała 6:2; 6:4 z Dajaną Jastremską (32. WTA). Finalistka tej imprezy z 2022 roku o ćwierćfinał zagra z Elisabettą Cocciaretto (51. WTA).

13:40 Było blisko dużej niespodzianki w turnieju debla mężczyzn, ale ostatecznie Wesley Koolhof i Nikola Mektic awansowali do drugiej rundy Roland Garros. Holendrzy Sander Arends i Matwe Middelkoop prowadzili już w trzecim secie 5:3, ale faworycie odrobili stratę i wygrali 6:4; 6:7(3); 7:5. Za moment swój mecz rozpoczną Hugo Nys i Jan Zieliński

12:50 Wielki sukces Elisabetty Cocciaretto (51. WTA)! Włoszka pierwszy raz w karierze awansowała do 4. rundy turnieju wielkoszlemowego. Tym razem była lepsza 7:6(4); 6:2 niż Ludmiła Samsonowa (17. WTA). Wcześniej pokonała Beatriz Haddad Maię (14. WTA) oraz Cristinę Bucsę (73. WTA). Cocciaretto jest pierwszą tenisistką tegorocznej edycji Roland Garros, która awansowała do ostatniej 16 turnieju. Jej kolejną rywalką będzie Coco Gauff lub Dajana Jastremska

11:36 Katarzyna Piter i Anna Karolina Schmiedlova dobrze weszły w mecz przeciwko Barborze Krejcikovej i Laurze Siegemund, ale to było za mało, żeby powalczyć o większy sukces przeciwko utytułowanym rywalkom. Polka i Słowaczka prowadziły w pierwszej partii 4:2, ale następnie przegrały dziesięć gemów z rzędu, co sprawiło, że przegrały 4:6; 0:6 i pożegnały się z wielkoszlemowym French Open już w pierwszej rundzie.

11:00 Dziś swój wyjątkowy dzień ma Iga Świątek i to nie ze względu na walkę o czwartą rundę French Open. Polska tenisistka obchodzi dziś swoje 23. urodziny. Już na ten moment jej lista sukcesów jest imponująca, a mimo wszystko to dopiero początek jej kariery. Życzymy wszystkiego, co najlepsze! Wielu sukcesów i przede wszystkim zdrowia. Czytaj więcej

08:55 Piątek będzie niezwykle "polskim dniem" na Roland Garros. W akcji zobaczymy Igę Świątek, Magdę Linette, Katarzynę Piter, Katarzynę Kawę, Huberta Hurkacza i Jana Zielińskiego. Jeśli tylko pogoda pozwoli, to wszyscy dziś rozegrają swoje mecze. Więcej przeczytasz tutaj