Sabalenka lepsza w starciu przyjaciółek. Badosa powalczyła tylko w pierwszym secie

Serdeczne podziękowanie za mecz najlepszych przyjaciółek
Serdeczne podziękowanie za mecz najlepszych przyjaciółek AFP
W meczu dwóch najlepszych przyjaciółek lepsza Aryna Sabalenka. Białorusinka rywalizowała z Paulą Badosą i awansowała do 4. rundy Roland Garros. Hiszpanka prowadziła w pierwszym secie 5:3 i serwowała, ale następnie przegrała osiem gemów z rzędu, co sprawiło, że mecz zakończył się wynikiem 7:5; 6:1 na korzyść wiceliderki rankingu WTA.

Aryna Sabalenka zaczęła mecz z Paulą Badosą od przełamania, ale Hiszpanka szybko odrobiła stratę i było 1:1. W trzecim gemie niżej notowana tenisistka obroniła cztery break poitny, co dało jej prowadzenie 2:1. Białorusinka nie czuła się dobrze przy podaniu, została przełamana i było 4:2.

Obie tenisistki grały bardzo odważnie, co sprawiało, że miały sporo winnerów, ale też niewymuszonych błędów. Po kolejnych przełamaniach było 5:3 dla Hiszpanki, która serwowała na seta. Zaczęła jednak bardzo źle, bo od podwójnego błędu serwisowego, a następnie zagrała w siatkę. Aryna doprowadziła do stanu 5:4.

Ten gem okazał się punktem zwrotnym w meczu. Białorusinka do końca pierwszej partii grała dużo lepiej i wygrała ją 7:5. Aryna poszła za ciosem, wygrała łącznie osiem gemów z rzędu, a całe spotkanie 7:5; 6:1.

Sabalenka awansowała do 4. rundy French Open, gdzie jej rywalką na pewno będzie Amerykanka. Białorusinka zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Madison KeysEmma Navarro