Tenis Flash: Magdalena Fręch nie sprawiła niespodzianki, Djoković pokonuje Herberta

Fręch przegrała w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open
Fręch przegrała w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French OpenAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:08 Novak Djoković (37) pokonał Pierre'a-Huguesa Herberta (33) 6-4, 7-6(3), 6-4 w ciekawym pojedynku na Roland Garros, rozpoczynając tym samym walkę o rekordowy, 25. tytuł Wielkiego Szlema, pomimo słabej formy w 2024 roku.

21:23 Była finalistka French Open Sloane Stephens (31) poniosła druzgocącą porażkę z rąk Julii Putincewej (29), przegrywając 1-6, 2-6 w 56 minut.

Takich problemów nie miała Wiktoria Azarenka, która pokonała Nadię Podoroską (27) 6-1, 6-0 w nieco ponad godzinę.

21:19 Holger Rune (21) wygrał potencjalnie trudny mecz z Danem Evansem (34), pokonując Brytyjczyka 6-4, 6-4, 6-4 i przechodząc do następnej rundy.

20:01 Świeżo po zdobyciu tytułu w Strasburgu w zeszłym tygodniu, Madison Keys (29) kontynuuje swój imponujący sezon na kortach ziemnych, rutynowo wygrywając 6-3, 6-2 z Renatą Zarazuą (26).

18:35 W turnieju panów bardzo pewnie swój mecz wygrał Alex de Minaur (11. ATP). Australijczyk ograł 6:1; 6:0; 6:2 Alexa Michelsena (60. ATP).

18:25 Ponownie pojawiły się opady deszczu nad Paryżem, kilka spotkań zostało przerwanych, ale na szczęście opad był przelotny i gra została wznowiona. W międzyczasie Arantxa Rus (50. WTA) wyeliminowała Angelique Kerber (232. WTA), wygrywając 6:4; 6:3. Rus w kolejnej rundzie zagra z Eleną Rybakiną. Pewny awans wywalczyła też Petra Martic (81. WTA), która ograła 6:4; 6:4 Kristinę Mladenovic (212. WTA).

18:20 Magdalena Fręch (49. WTA) postawiła się Darii Kasatkinie (13. WTA), ale odpadła w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open. Rosjanka miała z Polką bardzo dużo problemów w pierwszej partii, jednak w drugiej była już zdecydowanie lepsza i wygrała 7:5; 6:1. W turnieju singlistek w grze z Polek pozostała już tylko Iga Świątek. Czytaj więcej

17:40 Aryna Sabalenka (2. WTA) bardzo pewnie awansowała do drugiej rundy French Open. Białorusinka była zdecydowanie lepsza niż Erika Andriejewa (100. WTA) i wygrała 6:1; 6:2 w 68 minut.

16:15 Tomas Martin Etcheverry (29. ATP) pokonał 3:6; 6:2; 6:1; 6:4 reprezentanta gospodarzy Arthura Cazaux (77. ATP). Wynik tego nie wskazuje, ale mecz był bardzo zacięty i trwał 3,5 godziny. Za kilkanaście minut na kort Suzanne-Lenglen wyjdzie Magdalena Fręch.

16:10 Po pięciu godzinach oczekiwania w końcu gramy na kortach zewnętrznych w Paryżu!

16:05 Casper Ruud (7. ATP) bez straty seta zameldował się w drugiej rundzie French Open. Rywal Norwega Felipe Meligeni Alves (137. ATP) starał się stawiać opór, ale przegrał 3:6; 4:6; 3:6. Kolejnym przeciwnikiem dwukrotnego finalisty Roland Garros (2022, 2023) będzie zwycięzca meczu Valentin Vacherot (116. ATP) – Alejandro Davidovich Fokina (32. ATP).

15:25 Niestety do tej pory nie rozpoczęły się mecze na otwartych kortach. To już 4,5 godziny opóźnienia.

14:10 Poprawia się pogoda w Paryżu. Być może niedługo zacznie się gra na kortach zewnętrznych.

13:40 Roland Garros żegna właśnie Alize Cornet. Francuzka nie zdołała postawić się Qinwen Zheng i przegrała w pierwszej rundzie tego wielkoszlemowego turnieju. Na jej twarzy pojawiły się łzy, ale nie z powodu porażki, a z powodu filmu przygotowanego na jej cześć z powodu zakończenia kariery. Dla Cornet był to 20. udział w turnieju głównym French Open, gdzie debiutowała jako 15-latka w 2005 roku. Sprawdź, podsumowanie kariery Alize Cornet

12:57 Warto zwrócić oczy na kort Philippe-Chatrier. Tam być może ostatni mecz w karierze rozgrywa właśnie Alize Cornet (106. WTA). Francuzka jeszcze przed startem zapowiedziała, że tegoroczny French Open to będzie jej ostatnim turniejem w karierze. Pogoda sprawiła, że większość fanów przeniosła się właśnie na główny kort i ogląda jej pojedynek z Qinwen Zheng (8. WTA). Obecnie Chinka prowadzi 5:2.

Cornet w trakcie swojej kariery wygrała sześć turniejów rangi WTA. W 2009 roku była jedenastą tenisistką świata, a podczas French Open najdalej dotarła do 4. rundy.

12:40 Elena Rybakina jest już w drugiej rundzie French Open. Czwarta tenisistka świata pokonała 6:2; 6:3 Greet Minnen (85. WTA). Za kilka minut mecz rozpoczną Cazaux – Etcheverry. Po tym starciu na kort wyjdą Fręch i Kasatkina. Wciąż pada w Paryżu i dalej nie gramy na kortach zewnętrznych.

11:48 Komunikat organizatorów mówi, że gra na kortach zewnętrznych nie zostanie rozpoczęta przed 12:30.

11:26 Niestety, kolejny dzień z opadami deszczu w stolicy Francji. Na kortach zewnętrznych nie rozpoczęto jeszcze rywalizacji. Obecnie grają tylko Rybakina i Minnen pod zamkniętym dachem na Suzanne-Lenglen.

08:52 Wczoraj nie brakowało emocji na kortach w Paryżu, ale dziś nie będzie mniej wrażeń. Polscy fani przede wszystkim będą czekali na starcie Magdaleny Fręch (49. WTA) z Darią Kasatkiną (13. WTA). Ten pojedynek zaplanowano na korcie Suzanne-Lenglen. Będzie to trzeci mecz na tym obiekcie. Przed Polką i Rosjanką zagrają Elena Rybakina (4. WTA) z Greet Minnen (85. WTA) oraz Tomas Martin Etcheverry (29. ATP) i Arthur Cazaux (77. ATP).

Dziś na korcie pojawią się też lider rankingu ATP – Novak Djokovic i wiceliderka rankingu WTA – Aryna Sabalenka