Tenis Flash: Mecz Hurkacza przerwany, Świątek była o punkt od odpadnięcia z Rolanda Garrosa

Tenis Flash: Czekamy na mecze Świątek i Hurkacza w drugiej rundzie Rolanda GarrosaAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

00:41 Weteran rozgrywek ATP i autor wielu niezapomnianych maratonów po północy kończy swą przygodę z French Open. Stan Wawrinka (98. ATP) rozegrał dwa tie-breaki i raz ograł Pawła Kotowa (56. ATP) 6:1, ale ostatecznie to Rosjanin zszedł z kortu zwycięski, z wynikiem 7:6(5), 6:4, 1:6, 7:6(5). Pojedynek trwał trzy godziny i 43 minuty.

23:49 Richard Gasquet (124. ATP) nie był w stanie odpowiednio zagrozić Jannikowi Sinnerowi (2. ATP). Młody Włoch poradził sobie bez straty seta, wygrywając 6:4, 6:2, 6:4 po tylko jednym straconym gemie serwisowym i pięciu przełamaniach francuskiego weterana.

21:37 Maks Kaśnikowski (264. ATP) w turnieju ITF M25 w bośniackim Kiseljaku jest najwyżej rozstawionym zawodnikiem i dziś w roli faworyta spisał się bez zarzutu, wygrywając bez straty seta z Michelem Hoppem. Polak zwyciężył 7:5, 6:4 i w drugiej rundzie naprzeciw niego stanie Faris Zakaryia (917. ATP).

20:41 Iga Świątek (1 .WTA) znów to zrobiła! Polka przegrywała z Naomi Osaką (134. WTA) 7:6(1), 1:6, 2:5 i zdołała powrócić do walki, wyrównać, a następnie złamać rywalkę. Po równo trzech godzinach niesamowitej walki obu zawodniczek Polka awansowała do trzeciej rundy z wynikiem 7:6(1), 6:1, 7:5. Obszerne podsumowanie meczu, który przyprawił autora o garść siwych włosów prezentujemy tutaj.

19:18 Andriej Rublow (7. ATP) wykonał zadanie bez straty seta i z wynikiem 6:3, 6:4, 6:3 nad Pedro Martinezem (48. ATP) zapewnił sobie udział w trzeciej rundzie French Open.

17:36 Carlos Alcaraz (3. ATP) pozwolił sobie na chwilę oddechu i Jesper De Jong wygrał seta. Tyle był w stanie zrobić przeciwko :trzeciej rakiecie świata Holender, który przegrał 3:6, 4:6, 6:2, 2:6.

17:25 Wszystkie przerwane dziś mecze singlowe na kortach otwartych zostały również przeniesione na czwartek. Nie będzie zatem powrotu Huberta Hurkacza na korty aż do jutra. Za to Iga Świątek i Naomi Osaka, grające pod dachem, już przygotowują się do walki.

16:50 Zwykle przegrywają lub wygrywają w duecie, dziś losy Karola Drzewieckiego i Szymona Walkowa są rozbieżne. Walków odpadł z challengera w Vicenzy. W parze z Davidem Vegą Hernandezem wycofali się z gry pod koniec super tie-breaka przeciwko indyjskiej Nedunchezhiyan/Prashanth, przy wyniku 4:6, 6:2, 7-8. Z kolei Drzewiecki w parze z Lucą Margarolim zapewnili sobie awans do ćwierćfinału turnieju wygraną 6:3, 7:5 nad lokalnymi posiadaczami dzikiej karty, Jacopo Bilardo i Giorgio Riccą.

16:11 Camila Osorio (77. WTA) zdołała przekonująco wygrać drugiego seta z faworyzowaną Tunezyjką Ons Jabeur (9. WTA), jednak na więcej rozstawiona zawodniczka Kolumbijce nie pozwoliła. Po godzinie i 47 minutach Jabeur wygrała w trzech setach 6:3, 1:6, 6:3 i to ona zapewniła sobie miejsce w 1/16 finału French Open.

14:18 Nie zobaczymy dziś powrotu Magdy Linette na kort. Organizatorzy French Open przenieśli wszystkie rozpoczęte i zaplanowane spotkania deblowe na jutro z powodu prób upchnięcia wszystkich meczów singlowych na godziny po opadach. Przypomnijmy, że Polka ze swoją regularną partnerką Bernardą Perą rozpoczęła przed południem mecz deblowy z Włoszkami Angelicą Moratelli i Camillą Rosatello. Grę zatrzymano w pierwszym secie, przy stanie 4:3 dla Linette i Pery.

14:03 Gdy inni musieli chować się przed deszczem, na zadaszonym korcie Stefanos Tsitsipas (9. ATP) poradził sobie z Danielem Altmaierem (83. ATP). Niemiec utrzymał się w grze po dwóch przegranych setach, przechylając na swoją korzyść tie-break trzeciego. Na tym jego opór przed faworytem się skończył. Grek wygrywa 6:3, 6:2, 6:7(2), 6:4 i jako pierwszy w tegorocznym Rolandzie Garrosie wchodzi do 1/16 finału.

13:56 Po wolnym losie w pierwszej rundzie Maja Chwalińska (244. WTA) mocno weszła w turniej ITF W50 w słoweńskiej wsi Otocec, pokonując Brazylijkę Carolinę Alves (372. WTA) 6:0, 6:3

12:00 Mamy pierwszą dzisiaj przerwę na kortach Rolanda Garrosa. Opady deszczy spowodowały, że spotkania na wszystkich kortach, na których nie ma zasuwanego dachu, musiały zostać przerwane. Dotyczy to także meczu Huberta Hurkacza (8. ATP) z Brandonem Nakashimą (84. ATP), w którym trwa pierwszy set, a Amerykanin prowadzi bez przełamań 6:5 w gemach.

08:22 Czas na mecze drugiej rundy French Open! Jednym z otwierających tę część turnieju będzie Hubert Hurkacz (8. ATP), który jako pierwszy już o godzinie 11 wyjdzie na kort Simonne-Mathieu, czyli trzeci co do wielkości kort paryskiego kompleksu, by zagrać swój mecz z Brandonem Nakashimą (84. ATP). Polak jest zdecydowanym faworytem i miejmy nadzieję, że nie będzie miał takich problemów jak w pierwszej rundzie. Tak czy inaczej powinien jednak zakończyć spotkanie przed wyjściem na kort Igi Świątek (1. WTA). Liderka rankingu pojawi się popołudniu na głównym korcie Philippe'a-Chatriera, a jej rywalką będzie Naomi Osaka (134. WTA). Spotkanie to rozpocznie się po pojedynkach Sofii Kenin (56. WTA) z Caroline Garcią (23. WTA) oraz Carlosa Alcaraza (3. ATP) z Jesperem De Jongiem (176. ATP).