Tenis Flash: Zieliński odpadł w deblu, ma ćwierćfinał w mikście. Hurkacz wypada ze Stuttgartu

Zieliński i Nys staną przed trudnym zadaniem w turnieju debla
Zieliński i Nys staną przed trudnym zadaniem w turnieju deblaProfimedia
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:27 Wielki bój Filipa Peliwo (468. ATP), na szczęście z happy endem. Polak wywalczył prawo gry w challengerze w Tyler (USA), wygrywając dziś w finale kwalifikacji Ilgizem Walijewem. Udało się dopiero po zaciętym trzecim secie, gdy Peliwo wykorzystał szósty break point w siódmym gemie, otwierając sobie drogę do zwycięstwa 6:2, 5:7, 6:4.

23:16 Bardzo ciekawa statystyka, czy odegra swoją rolę? Nikt w ostatnich dekadach nie wygrał turnieju wielkoszlemowego po tak ogromnym wysiłku, jaki zaliczył Novak Djoković w pierwszych czterech meczach. Serb ma w nogach już 13 godzin i 48 minut, a – jak sam stwierdził – dopiero we wtorek okaże się, w jakim stanie jest jego kolano.

22:22 Taylor Fritz (12. ATP) żegna się z kompleksem Rolanda Garrosa w Paryżu. Amerykanin przegrał z faworyzowanym Casperem Ruudem (7. ATP) 6:7(6), 6:3, 4:6, 2:6.

20:51 Ponad cztery i pół godziny niesamowitej walki, w której Novak Djoković (1. ATP) zanotował kolejne w swojej karierze sportowe zmartwychwstanie i odwrócił losy meczu. Tym razem widowisko współtworzył z nim Francisco Cerundolo (27. ATP), który musiał skapitulować w piątym secie, pozwalając liderowi na wygraną 6:1, 5:7, 3:6, 7:5, 6:3 i awans do ćwierćfinału.

20:47 Huberta Hurkacza (8. ATP) nie zobaczymy podczas przyszłotygodniowego turnieju Boss Open (ATP 250) w Stuttgarcie.

20:07 Jest ćwierćfinał w mikście dla Zielińskiego i Hsieh! Tajwańsko-polski duet przekonująco poradził sobie z rywalami w 1/8 finału French Open, Ludmiłą Samsonową i Andreą Vavassorim. Po wygranej 6:0, 6:3 Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh zagrają w ćwierćfinale przeciwko najwyżej rozstawionej parze drabinki, Ellen Perez i Matthew Ebdenowi.

18:25 Warwara Graczowa (88. WTA) doznała porażki z rąk swojej młodszej rodaczki, Mirry Andriejewej (38. WTA). Graczowa miała dwie piłki setowe przy podaniu Andriejewej, ale zamiast 6:4 wynik wkrótce wskazał 7:5 dla nastolatki z Krasnojarska. W drugim secie Mirra odjechała szybko, a zwycięstwo 7:5, 6:2 oznacza, że w ćwierćfinale stanie w szranki z Aryną Sabalenką.

16:26 Niespodzianka? Na eliminację zawodnika z pierwszej piątki zawsze trzeba patrzeć z zainteresowaniem. Dziś porażki posmakował Daniił Miedwiediew (5. ATP), którego pogromcą okazał się Alex De Minaur (11. ATP). Australijczyk przegrał pierwszą partię, po czym przełamywał rywala aż siedmiokrotnie w trzech kolejnych i nie zostawił złudzeń, wygrywając 4:6, 6:2, 6:1, 6:3.

15:30 We wtorkowe popołudnie Igi Świątek możemy spodziewać się na korcie nie wcześniej niż o 12:30, po meczu Coco Gauff z Ons Jabeur.

14:36 Niestety, Jan Zieliński i Hugo Nys pożegnali się z deblowymi rozgrywkami w paryskim kompleksie tenisowym. Granollers i Zeballos - najlepsza obecnia para ATP - wygrali gładko, 6:2, 6:1

13:52 Emma Navarro (24. WTA) nie była rywalką wystarczająco silną dla Aryny Sabalenki (2. WTA). Białorusinka nie oddała choćby jednego break pointu, a sama miała ich 10, z których ten ostatni zapewnił jej zwycięstwo 6:2, 6:3 i pewny awans do ćwierćfinału French Open.

13:25 Tomasz Berkieta gra dalej w Paryżu. W juniorskich rozgrywkach deblowych 17-latek z Warszawy, wraz z Charlie Robertsonem, pokonał 6:2, 6:2 posiadaczy dzikiej karty, francuską parę Felix Belshaw/Lucas Marionneau.

13:09 Jasmine Paolini (15. WTA) zaliczyła falstart w meczu z Eliną Ewanesian (70. WTA), oddając niżej notowanej rywalce pierwszego seta. Za to w drugim i trzecim wzięła bezlitosny odwet, pozwalając Rosjance na obronę tylko jednego gema. Wygrana 4:6, 6:0, 6:1 oznacza, że Włoszka w ćwierćfinale French Open zagra z Rybakiną.

12:50 Kamil Majchrzak (290. ATP) nie zagra w challengerze w czeskim Prościejowie. Polak był najwyżej rozstawionym zawodnikiem kwalifikacji, ale musiał uznać wyższość Arthura Gei (382. ATP) w drugim meczu kwalifikacyjnym, przegrywając 4:6, 6:4, 4:6.

12:18 Elina Switolina (19. WTA) okazała się za słaba na Jelenę Rybakinę (4. WTA). Ukrainka traciła podanie na starcie obu setów i w pierwszym zdołała odpowiedzieć szybkim przełamaniem powrotnym, ale ponownie dała się przełamać w piątym gemie (2:3). Z kolei po pięciu gemach drugiego seta Rybakina miała już 4:1. Ukrainka zredukowała stratę, ale nie zdołała zanotować powrotu, przegrywając z faworytką 4:6, 3:6.

08:34 Jan Zieliński będzie głównym polskim tenisistą, który zaprezentuje się dziś na kortach Roland Garros. Po porażce Huberta Hurkacza w 4. rundzie singla Zieliński to jedyny reprezentant Polski w głównym turnieju French Open. W singlu kobiet dalej gra Iga Świątek

Zielińskiego czeka intensywny poniedziałek. Jan podobnie, jak w niedzielę będzie musiał rywalizować tego samego dnia w deblu i mikście. Spowodowane jest to zaległościami, wynikającymi z niesprzyjających warunków atmosferyczny w pierwszym tygodniu zmagań i przekładania meczów.

Dużo emocji czeka nas w walce o ćwierćfinał singla. Alexander Zverev zmierzy się z Holgerem Rune, Alex de Minaur z Daniiłem Miedwiediewem, Novak Djokovic z Francisco Cerundolo, a Taylor Fritz z Casperem Ruudem. Wszyscy Ci tenisiści są rozstawieni. Wiemy już, że turnieju na pewno nie wygra ktoś spoza TOP 30 rankingu, bo pierwsze dwie pary ćwierćfinałowe stworzyli Stefanos Tsitsipas i Carlos Alcaraz oraz Jannik Sinner i Grigor Dimitrov

W zawodach pań najciekawiej zapowiadają się starcia Eliny Svitoliny z Eleną Rybakiną oraz Emmy Navarro z Aryną Sabalenką. Zagrają też Elina Awanesian z Jasmine Paolini i Warwara Graczowa z Mirrą Andriejewą