Tenis Flash: Zwycięstwo Nadala w starciu z synem Bjorna Borga. Kontuzja Majchrzaka

Rafa Nadal podczas meczu deblowego z Bastad
Rafa Nadal podczas meczu deblowego z BastadAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

20:07 Fabian Marozsan (45. ATP) był bliski zaskoczenia faworyzowanego Holgera Rune (2. ATP) we wtorkowym meczu w Hamburgu, gdy pierwszy wywalczył trzy break pointy. Żadnego jednak nie wykorzystał, Duńczyk pozbierał się i odpłacił znacznie skuteczniejszą egzekucją, obejmując inicjatywę przy stanie 3:1. Nie drugiego seta zaczął niemrawo, to kontroli nie oddał już do końca, wygrywając 6:4, 6:4. W drugiej rundzie zmierzy się z Trungellitim, który awansował po kreczu Ofnera.

17:50 Sumit Nagal (68. ATP) sprawił smutek miejscowej publiczności i pokonał w Bastad reprezentanta gospodarzy – Eliasa Ymera (202. ATP). Hindus pokonał Szweda 6;4; 6:3. Niespodzianki nie zdołał sprawić też Leo Borg (461. ATP) – syn legendarnego Bjorna. W meczu dwóch "dzikich kart" lepszy był Rafa Nadal (261. ATP), który szlifuje formę przed igrzyskami olimpijskimi. Wybitny hiszpański tenisista wygrał 6:3; 6:4. W drugiej rundzie jego rywalem będzie Cameron Norrie (42. ATP).

Skrót meczu Nadal - Borg w Bastad

17:18 Piotr Matuszewski i Paweł Kotow awansowali do ćwierćfinału deblowego turnieju w Bastad. Polak i Rosjanin pokonali 6:2; 6:4 parę David Pel/Bart Stevens. Teraz ich rywalami będą Orlando Luz i Rafael Matos. W ewentualnym półfinale Matuszewski i Kotow mogą trafić na parę – Casper Ruud/Rafa Nadal.

16:49 Matteo Berrettini (82. ATP) pokazał, że nie tylko na trawie potrafi wygrywać. Podczas pierwszej rundy zawodów w Gstaad na kortach ziemnych pokonał 6:4; 7:6(2) Pedro Cachina (110. ATP). Argentyńczyk rok temu triumfował w tych zawodach, więc starci punkty w rankingu ATP, które spowodują jego spadek w okolice końca drugiej setki.

Natomiast w Bastad ważne zwycięstwo zanotował Roberto Carballes Baena (54. ATP), który 5:7; 7:6(3); 6:3 pokonał Romana Safiullina (67. ATP). Całe spotkanie trwało blisko trzy godziny.

16:45 Zhizhen Zhang (34. ATP) miał problemy w pierwszym secie starcia w Hamburgu, ale zdołał go wygrać, a następnie awansować do drugiej rundy zawodów ATP 500. Thiago Seyboth Wild (72. ATP) w dobrze zaczął mecz od prowadzenia 4:2. Ostatecznie przegrał partie w tie-breaku 6-8. W drugim secie nie zdołał ugrać nawet gema.

Dalej gra też pogromca Huberta Hurkacza z Wimbledonu. Arthur Fils (28. ATP) niespodziewanie przegrał pierwszą partię 5:7, ale w dwóch kolejnych Jaume Munar (59. ATP) nie miał większych szans, ulegając 3:6; 1:6.

16:02 Diana Shnaider (28. WTA) była zdecydowaną faworytką w meczu z Fanny Stollar (280. WTA) podczas turnieju WTA 250 w Budapeszcie, ale ostatecznie reprezentantka gospodarzy bardzo dobrze spisała się w starciu z turniejową "1". Węgierka przegrała 6:3; 3:6; 6:4.   Dalej gra też Rebecca Sramkova (109. WTA), która w trzech setach (6:3; 4:6; 6:4) pokonała Rumunką – Miriam Bulgaru (206. WTA).

15:52 Kolejny Kazach gra dalej w Bastad. Timofiej Skatow (223. ATP) pokonał 6:7(7); 6:2; 7:6(4) Taro Daniela (90. ATP). Mecz trwał 3,5 godziny, a Japończyk w trzecim secie prowadził już 5:3.

Natomiast w Gstaad z turniejem pożegnała się nadzieja gospodarzy na dobry wynik. Marc-Andrea Huesler (226. ATP) przegrał 7:6(3); 6:7(2); 3:6 z Hamadem Medjedoviciem (122. ATP).

14:55 Argentyńczycy mają jednak trochę radości w Bastad. Thiago Agustin Tirante (121. ATP) wygrał 3:6; 6:1; 6:4 z Jaime Farią (170. ATP). Niespodziewanie z turniejem pożegnał się Francuz – Alexandre Muller (103. ATP). Jego pogromcą okazał się Denis Yevseyev (160. ATP). Kazach wygrał 7:5; 7:5.

14:06 Nie doszło do włoskiego starcia w pierwszej rundzie turnieju ATP 500 w Hamburgu. Lorenzo Sonego nie przystąpił do meczu, a zastąpił go Nick Hardt (191. ATP). Dominikańczyk powalczył, ale Luciano Darderi (35. ATP) wygrał pewnie 6:1; 2:6; 6:0.

14:03 Thiago Monteiro (85. ATP) rozbił Federico Corię (69. ATP) w pierwszej rundzie turnieju ATP 250 w Bastad. Brazylijczyk pokonał Argentyńczyka 6:1; 6:3.

13:49 Quentin Halys (192. ATP) lepszy w starciu dwóch Francuzów w pierwszej rundzie turnieju ATP 250 w Gstaad. Richard Gasquet (132. ATP) dzielnie walczył, nie dał się przełamać, ale ostatecznie przegrał po dwóch tie-breakach – 6:7(4), 6:7(5).

12:48 Jan Zieliński przyznał, że jego celem jest triumf w każdym turnieju wielkoszlemowym, a od zawsze medal olimpijski. Polak czeka na informacje odnośnie stanu zdrowia Huberta Hurkacza, bo od tego zależy jego występ w Paryżu. Czytaj więcej

12:05 Filip Peliwo (545. ATP) niespodziewanie odpadł w pierwszej rundzie challengera w Astanie. Polak miał piłkę meczową w tie-breaku trzeciego seta, ale ostatecznie Seita Watanabe (1029. ATP) wygrał 6:7(3); 6:4; 7:6(8).

11:58 Kamil Majchrzak nie tak planował pobyt w holenderskim Amersfoort. Polak poddał mecz już w 1. rundzie z nieznanym szerszej publiczności tenisistą, którym był Filip Planinsek w skutek odnowienia się kontuzji lewego nadgarstka. Czytaj więcej

08:25 Trwają zmagania w Gstaad, Bastad, Palermo i Budapeszcie. Dla wielu tenisistów i tenisistek są to ostatnie turnieje, przygotowujące do igrzysk olimpijskich w Paryżu, które zostaną rozegrane na kortach ziemnych.

Dziś na korcie w Bastad pojawi się m.in. Rafa Nadal, który marzy o dobrym wyniku na kortach Roland Garros podczas igrzysk.