Deblowa porażka Linette i Rosolskiej, w Paryżu została nam już tylko Iga ŚwiątekPAP
Magda Linette i Alicja Rosolska odpadły w pierwszej rundzie gry podwójnej turnieju olimpijskiego na kortach ziemnych w Paryżu. W poniedziałek polskie tenisistki przegrały z rozstawionymi z numerem siódmym Ukrainkami Martą Kostiuk i Dajaną Jastremską 4:6, 1:6.

Polki dobrze zaczęły mecz i po kilku minutach prowadziły 2:0. Później jednak na korcie dominowały Ukrainki. Szybko odrobiły stratę z nawiązką, wygrywając cztery gemy z rzędu. W drugim secie Polki były tylko tłem dla rywalek i ostatecznie po nieco ponad godzinie to Ukrainki awansowały do drugiej rundy.

Wcześniej w poniedziałek Linette odpadła w 2. rundzie singla, po porażce z rozstawioną z numerem czwartym Włoszką Jasmine Paolini 4:6, 1:6.

To oznacza, że w tenisowej rywalizacji w Paryżu z Polaków pozostała już tylko Iga Świątek, która w poniedziałek awansowała do 1/8 finału. Jej kolejna rywalką będzie Chinka Wang Xiyu.