Fantastyczna Schmiedlova. Słowaczka upokorzyła kolejną faworytkę i zagra o medal olimpijski

Schmiedlova potwierdziła swoją niesamowitą formę w Paryżu
Schmiedlova potwierdziła swoją niesamowitą formę w ParyżuProfimedia
Anna Karolina Schmiedlova zagra w półfinale turnieju olimpijskiego i jego zwycięstwo dzieli ją od sensacyjnego medalu. Słowaczka upokorzyła kolejną faworytkę. Pokonała ona Barborę Krejcikovą w godzinę i 29 minut na kortach ziemnych w Paryżu.

Krejcikova - Schmiedlova 4:6, 2:6

Krejcikova stoczyła cztery pojedynki na nawierzchni ziemnej przed turniejem olimpijskim w 2024 roku, ale nie wygrała żadnego z nich. Zaczęła dobrze radzić sobie na tej nawierzchni dopiero pod pięcioma krążkami i trzema zwycięstwami z rzędu zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale. Schmiedlova znalazła się w pierwszej ósemce, pokonując trzy faworytki, z których ostatnią była Jasmine Paolini, numer pięć na świecie i finałowa przeciwniczka Czeszki z ostatniego Wimbledonu.

Słowaczka również tym razem nie była faworytką, ale w secie otwarcia dwukrotnie utrzymała swoje podanie, przełamała przeciwniczkę i prowadziła 3:0, a następnie 4:1. Pochodząca z Brna zawodniczka wróciła do gry z serią trzech wygranych gemów. Dziewiąty gem ponownie należał do Schmiedlovej, a w dziesiątym ponownie przełamała przeciwniczkę, wykorzystując pierwszy set point i wygrała partię 6:4

Czeska tenisistka lepiej rozpoczęła drugą partię, rozpoczynając ją od przełamania i potwierdzenia go przy swoim serwisie. Pięć kolejnych gemów wygrała jednak tenisistka z Koszyc i faworytka przegrywała już 2:5. Ostatni gem meczu również należał do 67. zawodniczki świata, ku wielkiej radości słowackich kibiców. Schmiedlova potwierdziła swój awans do elitarnej czwórki kobiet, wykorzystując pierwszą piłkę meczową. W czwartkowym półfinale zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Kostjuk – Vekic.

Schmiedlova ponownie poprawiła wynik słowackiej tenisistki w erze niepodległości, Dominika Cibulkova awansowała do 1/8 na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, podobnie jak Karina Cíleková Habšudová w Sydney w 2000 roku i w Atlancie w 1996 roku. W erze czechosłowackiej Miloslav Mečiar zdobył złoty medal w singlu i brązowy w deblu wraz z Milanem Šrejberem w Seulu w 1988 roku.