Schmiedlova zagra z Paolini, w 2. rundzie pokonała faworyzowaną Haddad Maię

Na Igrzyskach Olimpijskich Schmiedlova znalazła się w najlepszej szesnastce.
Na Igrzyskach Olimpijskich Schmiedlova znalazła się w najlepszej szesnastce. Profimedia
Słowacka tenisistka Anna Karolína Schmiedlova awansowała już do 1/8 finału turnieju olimpijskiego w Paryżu. Pokonała rozstawioną Brazylijkę Beatriz Haddad Maię 6:4, 6:4 na kortach Rolanda Garrosa. Tym samym poprawiła swój olimpijski rekord, gdy w debiucie pod pięcioma krążkami w Rio de Janeiro 2016 zakończyła na 2. rundzie. Jej przeciwniczką w kolejnej fazie będzie rozstawiona z numerem czwartym Włoszka Jasmine Paolini, pogromczyni Magdy Linette.

Schmiedlova straciła swoje podanie w gemie otwarcia, ale zaraz potem skontrowała przełamaniem powrotnym. W szóstym gemie ponownie odebrała podanie Brazylijki i objęła prowadzenie 4:2. Haddad Maia wyrównała na 4:4, ale końcówka pierwszego seta należała do Schmiedlovej.

Najlepsza słowacka singlistka popełniła minimum niewymuszonych błędów, a jej wielką bronią był bekhendowy kros. W drugim secie zmieniła wynik z 1:3 na 5:3, a w dziesiątym gemie zdobyła pierwszy punkt meczowy przy podaniu rywalki, zanim wygrała 6:4, 6:4.

Przed turniejem Schmiedlova zajmowała 70. miejsce w światowym rankingu, podczas gdy Haddad Maia była sklasyfikowana na 22. pozycji.