Tenis Flash: Świątek już w ćwierćfinale w Paryżu, a jej główne rywalki odpadają z turnieju!

Zaktualizowany
Iga Świątek zagra o półfinał w Paryżu
Iga Świątek zagra o półfinał w ParyżuAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:55 Sebastian Korda (22. ATP) jest już w 1/8 finału turnieju ATP w Waszyngtonie. Amerykanin o czeskich korzeniach pokonał w swoim pierwszym meczu Cristiana Garina (115. ATP) w dobrym stylu, wygrywając 6:3, 6:2. Poniżej zapraszamy na skrót tego spotkania:

Skrót meczu Korda - Garin
Flashscore

22:42 Ostatni singlowy mecz wtorku w Paryżu nie dostarczył wielkich emocji. Daniił Miedwiediew (5. ATP) poradził sobie z Sebastianem Ofnerem (55. ATP) w niewiele ponad godzinę. Wygrana 6:2, 6:2 zapewniła rozstawionemu z czwórką Rosjaninowi walkę o ćwierćfinał z Felixem Augerem-Aliassime’m.

22:33 Choć Sander Gille i Joran Vliegen to doświadczeni debliści, przeciwko brytyjskiej parze Murray/Evans początkowo nie mogli wygrać choćby gema. Od przewagi 3:0 Andy Murray i Daniel Evans pewnie dowieźli do końca pierwszego seta. W drugim belgijski duet nie dał się już przełamać i dopiero tie-break decydował. Choć Wyspiarze mieli dwie piłki meczowe, to Gille i Vliegen wygrali 10-8, wymuszając super tie-break. Tym razem Belgowie nie wykorzystali dwóch piłek meczowych, a Murray gra dalej! Wygrana 6:4, 6:7(8), 11-9 zapewnia Brytyjczykom olimpijski ćwierćfinał.

21:04 Walczyły prawie dwie godziny i tylko chwilami Xiyu Wang (52. WTA) faktycznie ustępowała Idze Świątek (1. WTA). Polka wielokrotnie broniła się przed przełamaniem i dopiero po zaciętej końcówce drugiego seta zapewniła sobie awans do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego z wynikiem 6:4, 6:4. Jej kolejną rywalką będzie Danielle Collins (9. WTA). Na podsumowanie wtorkowego meczu zapraszamy tutaj.

20:00 Wielki weteran i wielki młodzian hiszpańskiego tenisa grają dalej w deblu! Po tym, jak Carlos Alcaraz pokonał Tallona Griekspoora w singlu w poniedziałek, we wtorek zrobił to samo w deblu. W parze z Rafaelem Nadalem młody Hiszpan wygrał deblowy pojedynek z parą Griekspoor/Koolhof 6:4, 6:7(2), 10-2. Carlitos i Rafa zagrają o półfinał z Amerykanami Krajickiem i Ramem.

18:24 Jedna Ukrainka przegrała, za to w równoległym pojedynku górą była inna. Marta Kostiuk (19. WTA) poradziła sobie z wyżej notowaną Marią Sakkari (8. WTA) po prawie trzech godzinach walki na korcie. Wygrana 6:4, 6:7(5), 6:4 oznacza, że Kostiuk o półfinał powalczy z Donną Vekić.

18:14 Elina Switolina (31. WTA) wyraźnie chciała pójść za ciosem i miała apetyt na ćwierćfinał igrzysk olimpijskich. Po przegranym na żyletki pierwszym secie rozjechała Barborę Krejcikovą (10. WTA) w drugim i walczyły wet za wet w decydującym. Czeszka pierwsza straciła podanie, odrobiła stratę i uzyskała przewagę. Ukrainka odrobiła jedno przełamanie, ale ostatni cios należał do Krejcikovej, która z wynikiem 7:6(5), 2:6, 6:4 zapewniła sobie walkę z Anną Karoliną Schmiedlovą, nieoczekiwaną pogromczynią Jasmine Paolini.

17:17 Kolejna wielka niespodzianka w turnieju pań! Wcześniej odpadła Coco Gauff, a teraz Jasmine Paolini (4. WTA), finalistka tegorocznego Roland Garros i Wimbledonu, przegrała ze Słowaczką. Anna Karolina Schmiedlova (67. WTA) to największa rewelacja zmagań w Paryżu. Pokonała ona 7:5; 3:6; 7:5 Włoszkę i jest już w ćwierćfinale!

16:50 Ostatni Czech pożegnał się z rywalizacją w singlu mężczyzn. Tommy Paul (13. ATP) był bezlitosny dla młodego Jakuba Mensika (65. ATP) i pokonał go 6:3; 6:1. W między czasie z turnieju wycofał się Jan-Lennard Struff, więc Corentin Moutet (69. ATP) bez gry jest już w 1/8.

16:16 Obrońca tytułu gra dalej! Alexander Zverev (4. ATP), złoty medalista z Tokio, pokonał 6:3; 7:5 Tomasa Machaca (39. ATP). Jego rywalem w walce o ćwierćfinał będzie Alexei Popyrin (63. ATP), który ograł 6:4; 7:5 Stana Wawrinkę (149. ATP).

16:04 Kamil Majchrzak (183. ATP) po dwóch tie-breakach awansował do drugiej rundy turnieju rangi challenger w Luedenscheid. Polak w drugim secie prowadził i miał piłkę meczową podczas serwisu i stanie 5:4. Ostatecznie doszło do tie-breaka, a tam Facundo Mena (244. ATP) miał piłkę setową. Ostatecznie Kamil wygrał 7:6(5); 7:6(6).

15:53 Mirra Andriejewa i Diana Shnaider szybko pożegnały się z turniejem singlowym, ale grają dalej w deblu. Rosjanki po wyrównanym boju pokonały 6:3; 2:6, 10-6 Australijki Olivię Gadecki i Ajlę Tomljanovic. W turnieju panów Amerykanie lepsi od Brazylijczyków. Austin Krajicek i Rajeev Ram pokonali 6:4; 7:6(3) parę Thiago Monteiro/Thiago Seyboths Wild.

15:18 Emma Navarro (15. WTA) była punkt od olimpijskiego ćwierćfinału, ale w nim nie zagra. Amerykanka wygrała pierwszego seta z Qinwen Zheng (7. WTA) po tie-breaku, a w drugim miała już 5:3 i piłkę meczową. Chinka zdołała jednak odwrócić losy partii, a w decydującej odsłonie poszła za ciosem, co dało jej awans. Zheng wygrała 6:7(7); 7:6(4); 6:1, a całe spotkanie trwało ponad trzy godziny! Zheng w o strefę medalową zagra z Kerber.

15:07 Kanada ma jednak powody do radości. Wprawdzie Leylah Fernandez przegrała z Angelique Kerber, ale Felix Auger-Aliassime zaprezentował się rewelacyjnie. Maximilian Marterer (116. ATP) zdołał ugrać tylko gema (0:6; 1:6). Dość pewnie do trzeciej rundy awansowała też włoska nadzieja. Lorenzo Musetti (16. ATP) był lepszy 7:6(2); 6:3 od Mariano Navone (37. ATP)

14:57 Monika Stankiewicz bardzo pewnie awansowała do drugiej rundy turnieju rangi ITF W15 w Kursumlijskiej Banji. Polska nastolatka ograła 6:1; 6:2 Ninę Radovanovic (772. WTA).

14:27 Danielle Collins (9. WTA) czeka w ćwierćfinale na zwyciężczynie meczu Świątek – Wang. Amerykanka rewelacyjnie rozpoczęła starcie z Camilą Osorio (83. WTA) i wygrała pierwszą partię 6:0, w drugiej przegrała 4:6. W decydującej miała już 5:1, ale ostatecznie zakończyła seta wynikiem 6:3.

14:25 Taylor Fritz (12. ATP) przegrał pierwszego seta, ale awansował do trzeciej rundy turnieju olimpijskiego. Jack Draper (27. ATP) nie sprawił niespodzianki i przegrał 7:6(3); 3:6; 2:6.

14:10 Ogromna sensacja w turnieju pań! Coco Gauff (2. WTA), która była obok Igi Świątek stawiana jako główna faworytka do złota, przegrała już w 1/8 z Donną Vekić (21. WTA). Chorwatka najpierw lepiej poradziła sobie w końcówce wyrównanego pierwszego seta, a w drugim była już zdecydowanie lepsza i wygrała 7:6(7); 6:2. Amerykanka w pierwszej partii miała piłkę setową przy stanie 5:2 oraz dwie w tie-breaku. Więcej w artykule

13:46 Olaf Pieczkowski (513. ATP) niestety odpada w pierwszej rundzie challengera w Luedenscheid. Polak przegrał z innym kwalifikantem, reprezentantem gospodarzy, Marko Topo (416. ATP). Niemiec wygrał 6:3; 6:4. Dziś jeszcze w tym samym turnieju o awans powalczy Kamil Majchrzak.

13:40 Wspaniała Angelique Kerber (212. WTA) pierwszą ćwierćfinalistką turnieju olimpijskiego. Tenisistka z polskimi korzeniami nie była faworytką, ale pokonała 6:4; 6:3 Leylah Fernandez (25. WTA). Zawody w Paryżu są ostatnimi w karierze Angie, która marzy o drugim olimpijskim medalu. Mieszkająca w Puszczykowie 36-latka w 2016 roku w Rio zdobyła srebro. Więcej w artykule

12:10 Rozpoczęliśmy dzisiejsze zmagania w Paryżu. Na kortach są m.in. Kerber, Collins czy Gauff. Coco rywalizuje na korcie Philippe-Chatrier z Donną Vekic

11:50 W Waszyngtonie w nocy rywalizowały też panie. W bezpośrednim starciu Amerykanek Amanda Anisimowa (176. WTA) pokonała 6:3; 7:5 Sloane Stephens (45. WTA). Dalej gra też Emma Raducanu (89. WTA), która ograła 6:2; 3:6; 6:4 z Elise Mertens (35. WTA).

10:50 Reilly Opelka (371. ATP) wrócił do gry po ponad półrocznej przerwie dwa tygodnie temu w Newport. Dziś w nocy w Waszyngtonie odniósł kolejne wielki zwycięstwo. James Duckworth (81. ATP) wygrał pierwszego seta w tie-breaku 14-12, ale w dwóch kolejnych górą był Amerykanin 7:5; 6:4 i to on awansował do drugiej rundy, gdzie jego rywalem będzie inny Australijczyk Jordan Thompson (33. ATP), który grał nie tak dawno w finale w Atlancie. Opelka w przeszłości zajmował miejsce w TOP 20 rankingu ATP i ma na koncie cztery wygrane turnieje.

10:33 Odchodzimy na chwilę od igrzysk olimpijskich. Pojawiła się informacja, że Novak Djokovic zrezygnował ze startu w turnieju ATP 1000 w Montrealu, który obędzie się zaraz po zakończeniu walki o medale w Paryżu.

10:18 Debliści będą na podsłuchu. W trakcie zbliżającego się turnieju w Waszyngtonie, część deblistów będzie podpięta do specjalnego systemu, dzięki któremu kibice będą mogli usłyszeć co mówią do siebie zawodnicy w trakcie spotkań i lepiej przeżywać widowisko.

08:58 Magda Linette (41. WTA) po porażce w singlu z Jasmine Paolini (5. WTA), pożegnała się już także z turniejem deblowym, w którym występowała w parze z Alicją Rosolską. "Smutno, że wszystko się kończy, bo dla mnie to był bardzo szybki przyjazd, wszystko działo się bardzo szybko" – powiedziała Polka.

08:53 Iga Świątek (1. WTA) o 19 zacznie pojedynek z Xiyu Wang (52. WTA). Jego stawką będzie awans do ćwierćfinału turnieju, czyli do najlepszej ósemki zawodów. Do tej pory liderka rankingu grała z 23-letnią Chinką tylko raz – pokonała ją na starcie turnieju WTA 1000 w Madrycie w kwietniu tego roku.