Nuria Párrizas pierwszą Hiszpanką, która przebrnęła przez kwalifikacje Mutua Madrid Open

Nuria Párrizas świętuje zdobycie punktu podczas Mutua Madrid Open.
Nuria Párrizas świętuje zdobycie punktu podczas Mutua Madrid Open.Twitter MMO
Nuria Párrizas potwierdza dobrą dyspozycję. W poniedziałek i wtorek wygrała dwa mecze, stając się pierwszą hiszpańską tenisistką z kwalifikacji w głównym turnieju. Wczoraj odpadło aż siedem reprezentantek gospodarzy.

Nuria Párrizas, zajmująca 76. miejsce w rankingu WTA, pokonała Niemkę Tamarę Korpatsch 6:3, 7:5, by drugi rok z rzędu znaleźć się w finałowym turnieju Mutua Madrid Open. W 2022 roku awansowała do drugiej rundy zawodów. Zawodniczka z Granady potrzebowała zaledwie godziny i 45 minut, aby pokonać swoją przeciwniczkę.

Awans Párrizas do głównego turnieju to jeden z niewielu powodów do zadowolenia dla Hiszpanów podczas kończących się dziś kwalifikacji. Już wczoraj szanse na udział w turnieju straciło siedem zawodniczek reprezentujących gospodarzy.

Wczoraj swoje mecze przegrywały Leyre Romero Gormaz, Jessica Bouzas Maneiro, Angela Fita Boluda, Rosa Vicens Mas, Carlota Martinez Cirez oraz Andrea Lazaro Garcia. Druga najwyżej sklasyfikowana hiszpańska uczestniczka kwalifikacji, Sara Sorribes Tormo, nie dokończyła pierwszego meczu kwalifikacyjnego, poddając go w drugim secie.

O walkę w turnieju głównym we wtorek walczą jeszcze dwie Hiszpanki, z których tej drugiej nie wypada – z polskiej perspektywy – życzyć sukcesu. Aliona Bolsova Zadoinov będzie wszak mierzyć się z Magdaleną Fręch.