Alexander Zverev przespacerował się po Jordanie Thompsonie w Montrealu

Alexander Zverev przespacerował się po Jordanie Thompsonie w MontrealuProfimedia
Niemiecka gwiazda tenisa Alexander Zverev wrócił do zdrowia tydzień po wycofaniu się z igrzysk olimpijskich. Po powrocie na korty twarde, mistrz olimpijski z Tokio wygrał swój mecz otwarcia turnieju ATP Masters w Montrealu z Australijczykiem Jordanem Thompsonem 6:1, 6:1. W 1/8 finału Zverev zmierzy się z Duńczykiem Holgerem Rune, który pokonał Pablo Carreno-Bustę.

Sascha Zverev nie czuł się dobrze w niektórych swoich meczach w Paryżu 2024 i ogłosił po ćwierćfinałowym odpadnięciu z Włochem Lorenzo Musettim, że przejdzie dokładne badania lekarskie przed rozpoczęciem sezonu na twardych kortach w Ameryce Północnej.

W czwartek zawodnik z Hamburga nie miał jednak żadnych problemów fizycznych. 27-latek dominował w pojedynkach z Thompsonem od samego początku i wykorzystał swój drugi punkt meczowy, wygrywając po zaledwie 63 minutach gry.

Zverev, który świętował swój drugi tytuł Masters w Montrealu w 2017 roku, celuje w pierwszy triumf w Wielkim Szlemie podczas nadchodzącego US Open w Nowym Jorku, który rozpocznie się za trzy tygodnie.

Na Flushing Meadows w 2020 roku był zaledwie dwa punkty od tytułu, zanim przegrał w pięciu setach z Dominikiem Thiemem z Austrii.