Tenis Flash: Hubert Hurkacz pierwszym półfinalistą turnieju w Bazylei

Tenis Flash: Hubert Hurkacz może awansować do półfinału w turnieju w Bazylei
Tenis Flash: Hubert Hurkacz może awansować do półfinału w turnieju w BazyleiAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:50 Czy mógł być bardziej efektowny punkt zdobyty w piątek w rozgrywkach ATP? My nie mamy wątpliwości, musiało paść na mecz Griekspoor-Hurkacz!

FlashMoment ATP

23:42 Najlepszy kąsek w kobiecym tenisie? W naszej ocenie ten fragment meczu Samsonowa-Kudiermietowa.

FlashMoment WTA na piątek

23:24 Frances Tiafoe (14. ATP) nie miał szans obronić się przed wyżej rozstawionym Jannikiem Sinnerem (4. ATP). Włochowi wystarczyło po jednym przełamaniu w każdej partii, by pewnie wejść do półfinału w Wiedniu z wynikiem 6:3, 6:4.

Skrót meczu Tiafoe-Sinner

22:03 Sam tylko trzeci set pojedynku Holgera Rune (6. ATP) z Tomasem Etcheverrym (32. ATP) trwał więcej niż niejeden mecz, prawie półtorej godziny. Górą po żmudnym tie-breaku okazał się Duńczyk, który po serii nieudanych występów może cieszyć się z awansu do półfinału w Wiedniu. Wygrał piątkowy ćwierćfinał 6:1, 3:6, 7:6(6).

Skrót meczu Rune-Etcheverry

21:35 Niespodzianki nie było, choć przez chwilę mogło się na nią zanosić. Najpierw Andriej Rublow (5. ATP) zdemolował Alexandra Zvereva (10. ATP) w pierwszym secie, by drugiego przegrać po tie-breaku. W trzecim secie Zverev był bliski odrobienia straty przełamania, ale Rublow się obronił i dokończył dzieła. To on zagra w półfinale turnieju w Wiedniu po zwycięstwie 6:1, 6:7(5), 6:3.

Skrót meczu Zverev-Rublow

19:19 W rankingu dzieli ich równo 70 pozycji, ale na korcie różnice były marginalne. Stefanos Tsitsipas (7. ATP) zmagał się z nieustępliwym Borną Gojo (77. ATP) prawie dwie godziny zanim odniósł zwycięstwo 7:6(4), 7:5. W półfinale w Wiedniu łatwiej nie będzie, Grek trafi na Daniiła Miedwiediewa.

19:10 Hubert Hurkacz zna już rywala w półfinale w Bazylei. Zmierzy się z Ugo Humbertem (28. ATP), który potrafi zaskakiwać faworytów. Pojedynek Polaka z Francuzem powinien rozpocząć się ok. 15:00.

19:00 W nocy Iga Świątek pozna rywalki w grupie turnieju WTA Finals. Polka nie może trafić do jednej grupy z Aryną Sabalenką, ponieważ jako dwie najlepsze zawodniczki tego sezonu, będą one mogły spotkać się ze sobą dopiero w półfinale. Świątek może jednak trafić w grupie na wszystkie inne rywalki.

16:40 Hubert Hurkacz (11. ATP) po dwóch godzinach i 22 minutach melduje się w półfinale turnieju w Bazylei. Nie było łatwo, Tallon Griekspoor (25. ATP) zgarnął pierwszego seta po tie-breaku i obronił w sumie osiem piłek setowych. Na 23 asy serwisowe Polaka nie miał jednak sposobu. Hurkacz zwycięża 6:7(6), 6:4, 6:4 i zalicza bardzo dobre wejście w pierwszym starcie w Bazylei.

Skrót meczu Griekspoor-Hurkacz

16:36 Krajanie ze wschodu udowodnili, że zasługują na wysokie lokaty rankingowe. Faworyt – Daniił Miedwiediew (3. ATP) – postawił ostatecznie na swoim i pokonał Karena Chaczanowa (15. ATP) w trzech setach 6:3, 3:6, 6:3, zapewniając sobie awans do półfinału w Wiedniu.

15:00 Maks Kaśnikowski (310. ATP) ma powody do zadowolenia, właśnie zapewnił sobie awans do półfinału challengera w Ortisei. Jego piątkowym rywalem był bardziej doświadczony Mathias Bourgue (255. ATP), który w pierwszym secie uległ dopiero w tie-breaku. Raz napoczęty nie wytrzymał jednak w drugim secie i Polak wyszedł na prowadzenie 5:0. Dopiero wtedy Francuz zaczął straty niwelować, ale odpowiedział tylko jednym przełamaniem i mecz przegrał 6:7(3), 3:6. W sobotę Polak zagra w półfinale ze zwycięzcą z pary Giacomini/Gaio.

14:34 Sąsiadują ze sobą w rankingu WTA i udowodniły to niezwykle wyrównanym meczem. Wieronika Kudiermietowa (16. WTA) pokonała Ludmiłę Samsonową (15. WTA) 6:4, 3:6, 7:5 w Zhuhai.

13:55 Jan Zieliński i Hugo Nys mieli ostatnie słowo w meczu z najwyżej notowaną parą deblową świata. W Bazylei awansowali do półfinału, pokonując duet Dodig/Krajicek 6:3, 3:6, 10-7.

13:15 W trakcie, gdy tenisiści przygotowują się do swoich spotkań na europejskich kortach, najlepsze zawodniczki świata zjechały się już do Cancun, gdzie lada dzień zacznie się turniej WTA Finals. W Meksyku panuje jednak organizacyjny chaos. Organizatorzy nie zdążyli postawić na czas kortu i trybun, a na miejscu wciąż trwają prace budowlane. Zawodniczki nie mogą za to trenować. Meksykanie zapewniają jednak, że wydarzenie na pewno odbędzie się w wyznaczonym terminie.

06:30 Zapraszamy na kolejny dzień relacji z tenisowych kortów. Dzisiaj przede wszystkim czekają nas ćwierćfinały w turniejach ATP w Wiedniu i Bazylei, w tym spotkanie Hubeta Hurkacza (11. ATP) z Tallonem Griekspoorem (25. ATP).