Hiszpania i Wielka Brytania wygrywają u siebie spotkania Pucharu Davisa

Alcaraz zapewnił decydujące zwycięstwo
Alcaraz zapewnił decydujące zwycięstwoProfimedia
Hiszpania wygrała swój pierwszy mecz grupowy finału Pucharu Davisa z Czechami 3:0. Carlos Alcaraz, numer trzy na świecie, zapewnił triumf w Walencji.

W Walencji było trochę strachu, gdy Alcaraz przegrał tie-break pierwszego seta przeciwko Tomasowi Machacowi, ale zwycięzca Rolanda Garrosa i Wimbledonu z 2024 roku wygrał drugiego seta 6:1, po czym Machac musiał wycofać się z meczu z powodu skurczów. W rezultacie Hiszpanie objęli prowadzenie 2-0, którego nie można było już przegrać.

Wcześniej tego dnia Roberto Bautista-Agut był za silny 7:6(1), 6:4 dla Jiriego Lehecki.

Alcaraz wygrał również debla wraz ze specjalistą w tej dziedzinie Marcelem Granollersem, dając Hiszpanii zwycięstwo 3-0 i prowadzenie w grupie B.

Cztery grupy składające się z czterech drużyn będą rywalizować w czterech różnych miastach podczas finałów. W Zhuhai, Bolonii, Walencji i Manchesterze, numer jeden i dwa z każdej grupy awansują do fazy pucharowej w Maladze w listopadzie.

Podobnie jak Hiszpania, Wielka Brytania grała przed własną publicznością i zmierzyła się z Finlandią w grupie D w Manchesterze. Debiutant Billy Harris rozstrzygnął losy spotkania po tym, jak Dan Evans wyprowadził swój kraj na prowadzenie.

Harris został dopuszczony do gry, ponieważ brytyjski numer jeden Jack Draper był nieobecny i wygrał 6:4; 7:6(4) z Otto Virtanenem.

Finlandia wygrała tylko debla. Harri Heliovaara i Virtanen byli zbyt silni dla Evansa i Neala Skupskiego.

Wyniki finałów Pucharu Davisa środa, 11 września

Grupa A, Bolonia, Włochy

Włochy 2 – Brazylia 1

Matteo Berrettini (ITA) – Joao Fonseca (BRA) 6:1, 7:6(5)

Matteo Arnaldi (ITA) – Thiago Monteiro (BRA) 7:5, 6:7(4), 7:6(5)

Rafael Matos/Marcelo Melo (BRA) – Simone Bolelli/Andrea Vavassori (ITA) 6:7(3), 7:6(6), 7:5

Grupa B, Walencja, Hiszpania

Czechy 0 – Hiszpania 3

Roberto Bautista Agut (SPA) – Jiri Lehecka (CZE) 7:6(1), 6:4

Carlos Alcaraz (SPA) – Tomas Machac (CZE) 6:7(3), 6:1, krecz

Carlos Alcaraz/Marcel Granollers (SPA) – Jakub Mensik/Adam Pavlasek (CZE) 6:7(2), 6:3, 7:6(2)

Grupa C, Zhuhai, Chiny

USA 3 – Chile 0

Reilly Opelka (USA) – Cristian Garin (CHI) 6:3, 4:6, 7:6(3)

Brandon Nakashima (USA) – Alejandro Tabilo (CHI) 7:6(5), 2:6, 7:3(3)

Austin Krajicek/Rajeev Ram (USA) – Tomas Barrios Vera/Matias Soto (CHI) 4:6, 6:4, 7:6(3)