Jannik Sinner wygrał Six Kings Slam i zgarnął fortunę. Alcaraz ograny w trzech setachFot. PAP/EPA/STR
Włoch Jannik Sinner został triumfatorem Six Kings Slam i zarobił sześć milionów dolarów. W finale pokazowego turnieju tenisowego na kortach twardych w Rijadzie pokonał Hiszpana Carlosa Alcaraza 6:7(5); 6:3; 6:3. Mecz trwał dwie godziny i 21 minut.

W turnieju w Rijadzie uczestniczyło sześciu tenisistów. Byli to również Serb Novak Djokovic, Hiszpan Rafael Nadal, Rosjanin Daniił Miedwiediew i Duńczyk Holger Rune. Sinner w drodze do finału pokonał Djokovica i Miedwiediewa, natomiast Alcaraz okazał się lepszy od Rune i Nadala.

Lider i wicelider rankingu ATP całkowicie zdominowali sezon. Sinner triumfował w Australian Open i US Open. Alcaraz został zwycięzcą Wimbledonu i French Open.

Od 10 do 17 listopada ośmiu najlepszych tenisistów 2024 roku będzie rywalizować w turnieju ATP Finals w Turynie.