Sinner się napracował, ale nie oddał ani seta Machacowi, wchodząc do finału w Szanghaju

Sinner świętuje swoje zwycięstwo.
Sinner świętuje swoje zwycięstwo.HECTOR RETAMAL/AFP
Lider rankingu ATP Jannik Sinner zakwalifikował się do finału turnieju Masters 1000 w Szanghaju w sobotę, pokonując zaskakującego Czecha Tomasa Machaca (33. ATP) w dwóch setach 6:4, 7:5.

Włoch, który w tym roku zwyciężył w Cincinnati i Miami, zakwalifikował się do swojego trzeciego finału Masters 1000 w sezonie, a szóstego w karierze. Zmierzy się ze zwycięzcą drugiego półfinału pomiędzy Serbem Novakiem Djokoviciem (4. ATP) i Amerykaninem Taylorem Fritzem (7. ATP).

Sprawdź komplet statystyk meczu Sinner - Machac

Przełamany już w pierwszym gemie przez Machaca, zaskakującego pogromcę Amerykanina Tommy'ego Paula (13. ATP) i Hiszpana Carlosa Alcaraza (2. ATP) w poprzednich rundach, Sinner był w stanie wrócić na właściwe tory, wyrównując na 2:2.

Skrót meczu Sinner - Machac

Reszta seta była bardzo zacięta, z wymianami o dużej intensywności i z forhendem Czecha, który raz za razem pokonywał Sinnera. Ale przy stanie 5:4 dla Włocha, który był bardzo dobry w swoich pierwszych uderzeniach (75% zdobytych punktów w porównaniu do 57% Machaca), Machac popełnił serię niewymuszonych błędów i przegrał pierwszego seta.

Przy stanie 4:4 w drugim secie, który ponownie był zacięty, Sinner musiał zgasić dwa break pointy mocnymi podaniami, zanim uniknął przełamania po kolejnym niewymuszonym błędzie Machaca (36 w całym meczu w porównaniu do 12 Sinnera). Trzy gemy później Sinner nie pozwolił zmarnować swojej szansy i zakończył mecz, wykorzystując swojego jedynego break pointa w secie!

Wypowiedzi pomeczowe Jannika Sinnera

Z tym 64. zwycięstwem (przy zaledwie sześciu porażkach) w tym sezonie - najlepszym wynikiem ATP w tym roku - zwycięzca Australian Open i US Open - wciąż uwikłany w niechlubną aferę dopingową - już wyrównał swój wynik sprzed 2023 roku.