Jannik Sinner najlepszy w Toronto. To jego pierwszy taki sukces w karierze

Jannik Sinner z trofeum za wygranie turnieju w Toronto
Jannik Sinner z trofeum za wygranie turnieju w TorontoProfimedia
Jannik Sinner po raz pierwszy w karierze wygrał turniej rangi ATP Masters 1000. Włoch w finale zaprezentował się dużo lepiej niż Alex de Minaur i pokonał go 6:4; 6:1.

Pierwszy set miał dziwny przebieg, ponieważ obaj tenisiści grali nerwowo i mieli problemy z utrzymywaniem własnego podania.

Do stanu 4:4 obaj po dwa razy zostali przełamani przez przeciwnika. Decydujący okazał się gem przy podaniu de Minaura. Australijczyk nie zdołał zdobyć nawet punktu i przegrał 4:6.

Drugi set był jeszcze bardziej jednostronny, ponieważ tym razem Włoch dobrze wyglądał przy swoim podaniu, a Australijczyk nie zdołał poprawić się w tym elemencie. W efekcie przegrał dwa gemy serwisowe i ostatecznie całe spotkanie 6:1.

Dla 21-letniego Włocha to ósmy tytuł w ogóle i pierwszy w turnieju rangi ATP 1000. Sinner przesunie się na szóstą pozycję w rankingu, co będzie jego najlepszym wynikiem w karierze.