Linette wykonała pierwszy krok w Toronto, z Emmą Navarro nie będzie tak łatwo

Linette wykonała pierwszy krok w Toronto, z Emmą Navarro nie będzie tak łatwoProfimedia
Nawet po gorszym momencie Magda Linette podniosła się w środową noc bardzo efektownie i poradziła sobie z Rebeccą Marino bez straty seta. W drugiej rundzie wpadnie na turniejową ósemkę, Emmę Navarro, która będzie zdecydowaną faworytką.

Magda Linette ma już za sobą pierwszy mecz podczas kanadyjskiego turnieju WTA 1000 w Toronto. Jej rywalką w pierwszej rundzie była reprezentantka gospodarzy, notowana na 145. miejscu w rankingu Rebecca Marino

Prześledź mecz Linette - Marino punkt po punkcie

Dotąd spotykały się dwukrotnie, zawsze na twardych kortach i zawsze z wygraną Polki bez straty seta. Do trzech razy sztuka? Nic z tych rzeczy. Poznanianka bardzo dobrze weszła w mecz, wygrywając gema na sucho i przełamując rywalkę po walce. Choć z potwierdzeniem przełamania miała pewne problemy, to po wyjściu na 3:0 pozostało jej dograć seta bez nerwów. I udało się, choć po trzech piłkach setowych Kanadyjka wypracowała break point. Nie wykorzystała go.

W drugiego seta Marino weszła już zdecydowanie skuteczniej i to ona pozwoliła Polce na jedynie trzy punkty w trzech gemach. 33-latka urodzona właśnie w Toronto wyraźnie chciała postawić na swoim i miała nawet szansę odskoczyć na 5:1, ale Linette obroniła się i od stanu 2:4 ruszyła szturmem, wygrywając już wszystkie gemy do końca.

Liczby meczu Linette - Marino
Liczby meczu Linette - MarinoFlashscore

Druga runda postawi przed 43. zawodniczką WTA znacznie trudniejsze zadanie. Jakikolwiek wynik inny niż wygrana Emmy Navarro (15. WTA) byłby sporą niespodzianką, choć panie jeszcze ze sobą nie grały i kto wie, czy od niespodzianki nie zaczną. Tego, w każdym razie, pozostaje Polce życzyć w czwartkowe popołudnie. Linette i Navarro wyjdą na kort dopiero po 18:00, jako drugie po meczu… Magdaleny Fręch z Dianą Sznajder, ktróre zaczną o 17:00. Zapowiada się bardzo ciekawe popołudnie z kobiecym tenisem!