Tenis Flash: Fatalnie zaczynamy US Open! Fręch, Kaśnikowski i Linette już poza turniejem

Tenis Flash: Zaczynamy US Open! Na start Fręch, Linette i Kaśnikowski
Tenis Flash: Zaczynamy US Open! Na start Fręch, Linette i KaśnikowskiJAMIE SQUIRE/GETTY IMAGES NORTH AMERICA/Getty Images via AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

02:22 Na uspokojenie skołatanych nerwów obejrzyjmy rywalizację wielkich weteranów męskiego tenisa. Obaj byli w pierwszej dziesiątce za swoich najlepszych czasów i wciąż pokazują charakter na korcie. Diego Schwartzmann (244. ATP) przebrnął przez trudne kwalifikacje, by dotrzeć do pierwszej rundy, ale musiał uznać wyżśzość Gaela Monfilsa (45. ATP). W pierwszym secie jeszcze Argentyńczyk był górą, ale później Francuz nie zostawił mu złudzeń, wygrywając 6:7(2), 6:2, 6:2, 6:1.

02:10 Czy ten dzień mógł się skończyć gorzej z polskiej perspektywy? Magdalenie Fręch brakło zwłaszcza zimnych nerwów, Maks Kaśnikowski odpadł po dramatycznym i wyniszczającym meczu, a Magda Linette (42. WTA) kończy US Open już po 90 minutach na korcie, rozbita przez zjawiskową nastolatkę, Ivę Jovic (389. WTA). Amerykanka o serbskich korzeniach wygrała 6:4, 6:3 z imponującą (a dla nas przygnębiającą) łatwością.

00:07 Niestety, dwa mecze i dwie eliminacje z US Open dla reprezentantów Polski. Poo Magdalenie Fręch ten sam los spotkał Maksa Kaśnikowskiego, choć 21-letni debiutant rozegrał niebywały mecz z Pedro Martinezem i dopiero przy stanie 7:6(6), 1:6, 2:6, 6:3, 6:7(6) - a po aż 4h i 20 minutach gry - zszedł z kortu. Na podsumowanie pojedynku zapraszamy tutaj.

22:31 Debiut jak marzenie, Maya Joint (135. WTA) bez straty seta awansowała do 2. rundy US Open. Australijka odprawiła weterankę, Laurę Siegemund (94. WTA), choć w drugiej odsłonie Niemka zdołała wrócić ze stanu 0:5 na 5:5, zanim ostatecznie przegrała 4:6, 5:7.

22:15 Andriej Rublow (6. ATP) z roli faworyta wywiązał się bez straty seta, choć Thiago Seyboth Wild (68. ATP) stawiał opór i dopiero przy wyniku 6:3, 7:6(3), 7:5 dla Rosjanina musiał uznać jego wyższość.

21:57 Coco Gauff (3. WTA) była dziś jak drapieżnik i niewiele zostawiła z Warwary Graczowej (66. WTA). Amerykanka potrzebowała godziny z kilkoma minutami, by wygrać 6:2, 6:0 i zapewnić sobie miejsce w 2. rundzie US Open.

21:52 Jak Szymon Przybysz coś powie, to polemiki nie ma. Sezon zaczął się dla Magdaleny Fręch świetnie, wciąż jest dobry, ale sporo wniosków do wyciągnięcia.

21:13 Magdalena Fręch (43. WTA) nie powtórzy swojego najlepszego występu podczas US Open. Polka w dwóch setach uległa Greet Minnen (70. WTA) 5:7, 5:7, rozgrywając dwie godzinne batalie o przetrwanie. Niestety, bez powodzenia.

Wybrane liczby meczu Minnen - Fręch
Wybrane liczby meczu Minnen - FręchFlashscore

20:25 Ben Shelton (13. ATP) nie zawiódł nadziei gospodarzy i nie zostawił Dominicowi Thiemowi (210. ATP) żadnych złudzeń, wygrywając 6:4, 6:2, 6:2. Dla Austriaka to był ostatni turniej wielkoszlemowy.

19:40 Mistrzyni olimpijska jest już w drugiej rundzie. Zheng Qinwen (7. WTA) w trzech setach pokonała Amerykankę Amandę Anisimovą (50. WTA) 4:6, 6:4, 6:2.

19:33 Elina Switolina (28. WTA) odwróciła losy meczu po nieoczekiwanej porażce w pierwszym secie z Marią Lourdes Carle (83. WTA). Ukrainka wygrała ostatecznie 3:6, 6:3, 6:4.

19:31 Mamy pierwsze w US Open zwycięstwo w męskich rozgrywkach. Ugo Humbert (17. ATP) po trzech setach zakończył udział Thiago Monteiro (75. ATP) w nowojorskim turnieju. Wygrana 6:3, 6:4, 6:4 zajęła mu dwie godziny i 18 minut.

18:55 Po medalu olimpijskim przyszła szybka eliminacja w Cincinnati, ale dziś Donna Vekić (24. WTA) nie może narzekać – przekonująco poradziła sobie z Kimberly Birrell (147. WTA), z wynikiem 6:4, 6:4 wchodząc do drugiej rundy. To ona zagra z Magdaleną Fręch lub Greet Minnen.

18:21 Pierwsze zwycięstwo bez kreczu również musimy odnotować. Daria Kasatkina (13. WTA) przekonująco poradziła sobie z Jaqueline Cristian (69. WTA). Rumunka próbowała odwrócić losy meczu w drugim secie, ale nie utrzymała podania w dziewiątym gemie i przegrywa 2:6, 4:6.

17:58 Pierwszy mecz zakończony i od razu spora niespodzianka. Maria Sakkari (9. WTA) kończy udział w US Open po tym, jak nie była w stanie kontynuować gry w drugim secie. W pierwszym przegrała z Yafan Wang (80. WTA) 2:6 i to Chinka gra dalej.

10:20 Troje Polaków zagra swoje mecze pierwszej rundy już dzisiaj - o 18:30 mają zacząć się starcia Magdaleny Fręch (43. WTA) z Greet Minnen (70. WTA) oraz Maksa Kaśnikowskiego (194. ATP) z Pedro Martinezem (43. ATP), a około 20:30 ma rozpocąć się pojedynek Magdy Linette (42. WTA) z Ivą Jovic (389. WTA).

10:17 Jak co roku przez najbliższe dwa tygodnie o niezbyt korzystnych z perspektywy polskiego kibica godzinach najlepsi tenisiści i tenisistki będą rywalizować w ostatnim w sezonie Wielkim Szlemie. W Nowym Jorku zobaczymy aż pięcioro Polaków - Igę Świątek (1. WTA), Magdę Linette (42. WTA), Magdalenę Fręch (43. WTA), Huberta Hurkacz (7. ATP) i Maksa Kaśnikowskiego (194. ATP).