Tenis Flash: Jannik Sinner pokonuje Taylora Fritza w trzech setach i zdobywa tytuł US Open

Sabalenka i Pegula z trofeami za US Open
Sabalenka i Pegula z trofeami za US OpenAFP / ANGELA WEISS
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:37 Jannik Sinner zdobył swój pierwszy tutuł US Open! W finale Włoch pokonał Taylora Frtiza. Euforia Sinnera i złamane serce Fritza, który został po prostu zdeklasowany przez lepszego gracza. Sinner wygrał 6-3, 6-4, 7-5 w dominującym stylu.

18:03 Kacper Knitter również nie sprawił niespodzianki podczas kwalifikacji do challengera w Szczecinie. 17-latek mierzył się z Jacopo Berrettinim (363. ATP). Brat znakomitego Matteo pokonał polskiego nastolatka 6:3; 6:1.

16:48 Nie mamy też dobrych wiadomości z bułgarskiej miejscowości Dobrich, gdzie trwają kwalifikacje do challengera. Marcel Zieliński (868. ATP) odpadł już w pierwszej rundzie. Jego rywal Dominik Kellovsky (580. ATP) był tego dnia zdecydowanie lepszy i wygrał 6:3; 6:1.

16:40 Szymon Kielan (1143. ATP) bardzo dzielnie walczył o awans do finału kwalifikacji challengera w Szczecinie, ale ostatecznie przegrał z dużo wyżej notowanym Niemcem. Lucas Gerch (403. ATP) gładko wygrał pierwszego seta 6:2, ale dwa kolejne kończyły się tie-breakami. Trzeba zaznaczyć, że Kielan w drugiej partii przegrywał już 0:4, a więc wyszedł ze stanu 2:6; 0:4 i przegrał dopiero po tie-breaku w decydującej odsłonie.

14:04 Na razie polscy tenisiści nie sprawili niespodzianek w pierwszej rundzie kwalifikacji do challengera w Szczecinie. 17-letni Krzysztof Plewa, który otrzymał "dziką kartę" przegrał 1:6; 0:6 z Martinem Krumichem (314. ATP). Awansu nie wywalczył inny Polak – 19-letni Dorian Juszczak. Alessandro Giannessi  (418. ATP) pokonał 6:4; 6:2 drugą polską "dziką kartę".

13:20 Za nami już wszystkie wielkoszlemowe turnieje w tym roku w kobiecym tenisie. Aryna Sabalenka, Iga Świątek i Barbora Krejcikova zdobywały najważniejsze tytuły. Więcej informacji tutaj

10:30 Dwukrotna zwyciężczyni Wimbledonu w grze podwójnej Barbora Strycova nie próżnuje na tenisowej emeryturze. Czeszka ukończyła swój pierwszy triathlon zaledwie cztery miesiące po porodzie. W Karlowych Warach ukończyła sobotni amatorski wyścig składający się z 750 metrów pływania, 20 kilometrów jazdy na rowerze i pięciu kilometrów biegu na piątym miejscu w kategorii kobiet 30-39 lat. Z czasem 1:31:57 straciła do zwyciężczyni ponad 13 minut. Więcej informacji tutaj

09:07 Aryna Sabalenka (2. WTA) wywalczyła trzeci wielkoszlemowy tytuł w karierze, ale pierwszy poza Australią. Białorusinka w meczu o tytuł sama wpędzała się w opresje, ale zdołała z nich wychodzić. W pierwszym secie Sabalenka prowadziła już 5:2, żeby za moment było 5:5, a w drugim Jessica Pegula (6. WTA) wyszła z wyniku 0:3 na 5:3, ale nie domknęła seta. Obie partie kończyły się wynikami 7:5; 7:5. Dla Amerykanki był to pierwszy wielkoszlemowy finał w karierze. Więcej informacji tutaj.