Coco Gauff nie obroni tytułu podczas US Open, zawiódł ją serwis i przegrała z Navarro

Coco Gauff odpadła z US Open
Coco Gauff odpadła z US OpenTimothy A. Clary / AFP
Broniąca tytułu Coco Gauff została wyeliminowana z turnieju US Open w czwartej rundzie przez rodaczkę Emmę Navarro. Rozgrywająca najlepszy sezon w karierze nowojorczanka miała ułatwione zadanie, ponieważ obrończyni trofeum w kluczowych podaniach nie była w stanie dobrze zaserwować.

Emma Navarro (12. WTA) stała się beneficjentką aż 19 podwójnych błędów serwisowych i 60 niewymuszonych błędów Coco Gauff (3. WTA), co ułatwiło jej zwycięstwo 6:3, 4:6, 6:3 i zagwarantowało spotkanie z Hiszpanką Paulą Badosą (29. WTA) w ćwierćfinale.

Porażka Gauff oznacza, że Serena Williams pozostaje ostatnią kobietą, która obroniła tytuł US Open w 2014 roku. Navarro pokonała już Gauff na Wimbledonie w lipcu, a w niedzielę dominowała od samego początku.

23-latka z Nowego Jorku przełamała na 4:2 w pierwszym secie i przypieczętowała zwycięstwo w dziewiątym gemie, w którym najbardziej imponująca wymiana trwała 27 uderzeń. Gauff popełniła 21 niewymuszonych błędów, podczas gdy Navarro zaledwie osiem.

Navarro wyszła również na prowadzenie 4:3 w drugim secie, po tym jak Gauff popełniła swój ósmy podwójny błąd w meczu. Jednak 20-latka, która przegrała pierwszego seta w trzeciej rundzie zanim wygrała z Eliną Switoliną, otrząsnęła się i wygrała kolejne trzy gemy, wyrównując stan meczu.

To było tylko krótkie wytchnienie dla 20-latki, która popełniła następnie trzy kolejne podwójne błędy w trzecim gemie decydującym i ponownie została przełamana. Obrończyni tytułu nie była już w stanie odrobić strat i Navarro po raz pierwszy awansowała do ćwierćfinału turnieju w swoim rodzinnym mieście.