Sabalenka pokonuje Pegulę w wielkim finale wielkoszlemowego US Open i zdobywa trzeci tytuł

Sabalenka pokonuje Pegulę i wygrywa emocjonujący finał US Open
Sabalenka pokonuje Pegulę i wygrywa emocjonujący finał US OpenJAMIE SQUIRE / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP / Profimedia
Aryna Sabalenka wygrała US Open i zdobyła swój trzeci tytuł wielkoszlemowy dzięki emocjonującemu zwycięstwu nad waleczną Jessicą Pegulą w sobotnim finale.

Światowy numer dwa Aryna Sabalenka triumfowała 7:5; 7:5, dodając tytuł w Nowym Jorku do swoich zwycięstw w Australian Open.

Pegula nie chciała jednak dać za wygraną, odrabiając straty z 0:3 i break pointa, ale następnie prowadząc 5:3 w drugim secie, zanim Sabalenka zdołała się przełamać i wrócić do gry.

26-latka z Białorusi stała się pierwszą kobietą od czasu Angelique Kerber w 2016 roku, która wygrała oba turnieje na twardych kortach w tym samym sezonie.

Sabalenka przegrała finał US Open w 2023 roku z rodaczką Peguli, Coco Gauff.

Mecz oglądała 23-tysięczna publiczność, w tym takie gwiazdy sportu jak złoty medalista olimpijski w biegu na 100 metrów Noah Lyles, gwiazda NBA Steph Curry i były mistrz świata Formuły 1 Lewis Hamilton.

Większość była za Pegulą, ale 30-latka była bezbronna wobec bezlitosnych uderzeń numeru dwa na świecie, którego krzyki odbijały się echem pod zamkniętym dachem stadionu Arthura Ashe'a.

Pegula, która znokautowała numer jeden na świecie Igę Świątek, a następnie walczyła od przegranego seta i przełamania, aby pokonać Karolinę Muchovą w półfinale, trzymała się.

Wróciła od stanu 2:5 na 5:5 w pierwszym secie, przełamując Sabalenkę, gdy mistrzyni Australian Open serwowała na triumf w partii.

Sabalenka utrzymała nerwy na wodzy, aby odnieść zwycięstwo, które jest jej trzecim wielkoszlemowym tytułem w karierze. Wcześniej wygrała Australian Open w 2023 i 2024 roku.