Tenis Flash: Świątek i Hurkacza zwycięscy, choć ze sporą dawką emocji

Tenis Flash: Brak sensacji w pierwszym dniu US Open, dzisiaj mecze Świątek i HurkaczaAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:00 Jannik Sinner (1. ATP) na pewno zaskoczył swoich kibiców przegraniem pierwszego seta aż 2:6. Amerykanie z kolei mogli uwierzyć, że McKenzie McDonald (140. ATP) sprawi wielką sensację. Spokojnie, Włoch nawet z błyskawicznej straty podania w drugim secie nic sobie nie zrobił i kiedy dokręcił Amerykaninowi śrubę, kurs meczu stał się jasny: wygrana 2:6, 6:2, 6:1, 6:2.

22:36 Nuno Borges (34. ATP) kontynuuje wyjątkowo dobry sezon, odnosząc bardzo przekonujące zwycięstwo nad Federico Corią (79. ATP). Portugalczyk z wynikiem 6:2, 6:4, 6:1 przechodzi do drugiej rundy, a tam czeka na niego Thanasi Kokkinakis.

21:38 Caroline Garcia (30. WTA) kontynuuje bolesny, rozczarowujący okres w swojej karierze. Francuzka żegna się z US Open już w pierwszej rundzie. Jej pogromczynią okazała się Renata Zarazua (92. WTA), wygrywająca pewnie 6:1, 6:4.

21:18 Spore zaskoczenie również w kobiecych rozgrywkach. Naomi Osaka (88. WTA) bez straty seta poradziła sobie z Jeleną Ostapenko (10. WTA). Łotyszka tylko w ostatnim gemie meczu była bliska przełamania, ale przez prawie godzinę na korcie rządziła Japonka i nie dała sobie odebrać zwycięstwa 6:2, 6:3.

21:11 Stefanos Tsitsipas (11. ATP) kolejnym czołowym zawodnikiem już poza rozgrywkami US Open. Drugiego dnia turnieju wyeliminował go Thanasi Kokkinakis (86. ATP) po trwającej prawie cztery godziny batalii. Grek przegrał pierwszego seta i wyrównał, ale później Kokkinakis był górą, wygrywając 7:6(5), 6:4, 6:3, 7:5.

20:50 Zhizhen Zhang (41. ATP) ugrał tylko trzy gemy przeciwko Jackowi Draperowi (21. ATP). Chińczyk ambitnie walczył o dokończenie meczu, ale nie był w stanie i poddał rywalizację przy stanie 6:3, 6:0, 4:0 dla Anglika.

20:28 Iga Świątek (1. WTA) również nie oszczędziła kibicom nerwów. Jej udział w turnieju ani przez chwilę nie był wprawdzie zagrożony, ale z błyskawicznego prowadzenia 4:0 zrobił się wyrównany pierwszy set, a po 5:3 dla Polki w drugiej odsłonie Kamilla Rachimowa (104. WTA) miała aż trzy piłki setowe w tie-breaku. To nic, najważniejsze było zachowanie Świątek w kluczowych momentach, a w nich zachowała chłodną głowę i wygrywa 6:4, 7:6(6). Chwilę po zakończeniu swojego meczu poznała rywalkę i nie jest nią faworyzowana Daria Saville (95. WTA). Moskwianka przegrała z Eną Shibaharą (217. WTA) i to Japonka zagra ze Świątek

20:19 Czy Hubert Hurkacz (7. ATP) mógłby wygrać bez tie-breaka? Ale po co, skoro można go rozegrać? W meczu z Timofiejem Skatowem (188. ATP) Polak miał nawet dwa, przez oba przechodząc świetnie. W meczu był testowany przez ambitnego i nieustępliwego Kazacha, który pokazał się z bardzo dobrej strony. Nie na tyle dobrej, jednak, by wygrać choćby seta. Polak z wynikiem 6:3, 7:6(4), 7:6(3) przechodzi do drugiej rundy, w której jego rywalem będzie Jordan Thompson (32. ATP). Podsumowanie meczu Skatow - Hurkacz znajdziecie tutaj.

18:51 Karolina Muchova (52. WTA) nie dała radości Amerykanom, a grającej przeciw niej Katie Volynets (57. WTA) nie dała szans na zwycięstwo. Czeszka wygrywa 6:3, 7:5.

08:47 Dzisiaj do boju wkraczają najlepsi polscy singliści. W dodatku polski kibic otrzymuje gwarancję pewnej godziny rozpoczęcia ich spotkań, ponieważ zarówno Iga Świątek (1. WTA), jak i Hubert Hurkacz (7. ATP) będą rozgrywać pierwsze mecze na swoich kortach w drugim dniu. Najpierw do gry wejdzie Polak, który o 17 czasu polskiego zmierzy się z Timofiejem Skatowem (188. ATP) na korcie numer siedem. Godzinę po nim na głównej arenie turnieju liderka rankingu WTA podejmie Kamilię Rachimową (104. WTA)

08:35 Za największą niespodziankę pierwszego dnia trzeba uznać odpadnięcie Holgera Rune (15. ATP), który nie podołał Brandonowi Nakashimie (50. ATP) i przegrał z Amerykaninem 2:6, 1:6, 4:6, kończąc swój udział w imprezie na pierwszej rundzie.

08:32 Problemów z awansem do drugiej rundy nie miała też Aryna Sabalenka (2. WTA), która liczy na swoje pierwsze zwycięstwo w Nowym Jorku. Białorusinka zaczęła od zwycięstwa 6:3, 6:3 nad Priscillą Hon (203. WTA).

08:30 Dużo lepiej od Polaków radzili sobie faworyci. Novak Djoković (2. ATP) pewnie zaczął drogę po swój 25. triumf w Wielkim Szlemie od zwycięstwa 6:2, 6:2, 6:4 nad Mołdawianinem Radu Albotem (138. ATP). Tym samym Serb wrócił do gry po Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

08:27 Relację w dzisiejszym Tenis Flashu musimy zacząć od wspomnienia o fatalnym poniedziałku w wykonaniu Polaków na kortach Fleashing Meadows w Nowym Jorku. Najpierw Magdalena Fręch (43. WTA) niespodziewanie przegrała z Greet Minnen (70. WTA), potem po absolutnym dreszczowcu Maks Kaśnikowski (194. ATP) poległ w pięciosetówce z Pedro Martinezem (43. ATP), a na koniec Magda Linette (42. WTA) zawiodła w pojedynku z Ivą Jovic (389. WTA). To oznacza, że w turniejach singlowych w ostatnim w tym roku Wielkim Szlemie wśród Polaków zostali już tylko Iga Świątek (1. WTA) i Hubert Hurkacz (7. ATP).