Tenis Flash: Świątek idzie jak burza, Rublow i Ruud pokonani

Tenis Flash: Świątek idzie jak burza, Zieliński w ćwierćfinale miksta
Tenis Flash: Świątek idzie jak burza, Zieliński w ćwierćfinale mikstaANGELA WEISS/AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:18 Kolejny zawodnik czołowej dziesiątki rankingu ATP kończy rozgrywki w Nowym Jorku przed ćwierćfinałem. Casper Ruud (8. ATP) wygrał tylko pierwszego seta przeciwko Taylorowi Fritzowi (12. ATP), a faworyt miejscowej publiczności w kolejnych odsłonach meczu tylko zwiększał swoją przewagę nad Norwegiem. Skończyło się na 3:6, 6:4, 6:3, 6:2 i może to oznaczać spotkanie z Saschą Zverevem.

21:59 Andriej Rublow (6. ATP) za burtą US Open. Rosjanin rozegrał pięciosetówkę z Grigorem Dimitrowem (9. ATP) i to do Bułgara należało ostatnie słowo. Zwycięża 6:3, 7:6(3), 1:6, 3:6, 6:3 i zapewnia sobie ćwierćfinał.

18:41 Paula Badosa (26. WTA) pewnym krokiem wchodzi do czwartej rundy US Open. Hiszpanka pokonała w pierwszym dzisiejszym meczu Yafan Wang (80. WTA), pozwalając Chince na obronę tylko trzech gemów serwisowych w całym meczu. Po wygranej 6:1, 6:2 czeka na rywalkę, którą wyłoni wieczorny mecz Navarro-Gauff.

12:46 W drugim niedzielnym finale krajowych turniejów nie było równie pozytywnego rozstrzygnięcia – Paweł Juszczak (498. ATP) uległ rozstawionemu o miejsce niżej Kiryłłowi Kiwacewowi (547. ATP) 2:6, 3:6 i to Rosjanin triumfuje w turnieju ITF M15 w Szczawnie.

12:12 Daria Kuczer (521. WTA) znowu to zrobiła! Wygrała drugi z rzędu turniej ITF, tym razem w Bielsku-Białej. W pięciu meczach nie oddała rywalkom ani seta, a dziś w finale wynikiem z 6:4, 6:2 poradziła sobie z Klaudiją Bubelyte (618. WTA) i nowy tydzień zacznie w piątej setce rankingu WTA.

10:51 Iga Świątek skomentowała swój występ w trzeciej rundzie US Open, po którym awansowała do 1/8 finału turnieju. “Nie powiedziałabym, że przyspieszyłam w drugim secie, bo w pierwszym też miałam dużo okazji chociażby ku temu, aby przełamać ją drugi raz. Dużo gemów było wyrównanych i miałam kilka break-pointów, ale ich nie wykorzystałam. Więc prawda jest taka, że jedna piłka mogłaby sprawić, że w tamtej partii mogło być 6:2 zamiast 6:4. W drugim secie te piłki, które powinnam była wygrać, żeby przełamać rywalkę z kolei już wygrałam. Dzięki temu ten wynik tak wygląda. Ale raczej trzymałam dziś ten sam poziom” - powiedziała Polka.

10:47 Kibiców na Flushing Meadows w sobotę zaskoczyła Serena Williams. Legendarna amerykańska tenisistka pojawiła się na głównym korcie w roli kibica i zwróciła na siebie dużą uwagę. Porozmawiała też chwilę z Igą Świątek przed jej meczem. „Mimo że spotkałyśmy się wcześniej i przez jakieś kilka lat byliśmy po tej samej stronie i razem rywalizowałyśmy, ona nadal robi na mnie wrażenie” – powiedziała Świątek. „Miło było, że podeszła do mnie, bo na pewno nie znalazłbym odwagi, aby to zrobić, gdyby było odwrotnie”.

09:01 W późnych godzinach nocnych w męskiej drabince w 1/8 finału zameldowała się turniejowa "piątka". Daniił Miedwiediew (5. ATP) zaskakująco łatwo pokonał Flavio Cobolliego (31. WTA) 6:3, 6:4, 6:3 i po dwóch godzinach i 18 minutach Rosjanin znalazł się rundę wyżej.

08:52 W ćwierćfinale jest już Jan Zieliński, który w parze z Tajwanką Su-Wei Hsieh wygrał z meksykańskim mikstem Giuliana Olmos i Santiago Gonzalez 6:7(4), 6:4, 10-6. Zieliński i Hsieh wygrali już w tym sezonie mikstowy turniej w Australian Open i na Wimbledonie, więc mają okazję sięgnąć po trzeci triumf w Wielkim Szlemie na dystansie jednego roku.

08:49 Iga Świątek (1. WTA) w nocy czasu polskiego awansowała do czwartej rundy wielkoszlemowego US Open. Polka pokonała w dwóch setach Rosjankę Anasasiję Pawluczenkową (27. WTA) 6:4, 6:2. O ćwierćfinał liderka rankingu WTA powalczy z Ludmiłą Samsonową (16. WTA).