Tenis Flash: Deszcz opóźnił starty meczów. Fręch i Linette pożegnały się z Wimbledonem

Fręch drugi rok z rzędu odpadła w pierwszej rudzie Wimbledonu
Fręch drugi rok z rzędu odpadła w pierwszej rudzie WimbledonuAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

23:38 Światowy nr 1 Jannik Sinner został poddany zaciekłemu testowi przez bliskiego przyjaciela i byłego finalistę Wimbledonu Matteo Berrettiniego, pokonując swojego włoskiego rodaka 7-6, 7-6, 2-6, 7-6 w wysokiej jakości meczu o awans do trzeciej rundy.

Wspaniała bitwa trwała trzy godziny i 43 minuty, kończąc się w świetle reflektorów na korcie centralnym.

22:48 Jeszcze kilka informacji. Po pierwsze, Dayana Yastremska (24) pokonała Varvarę Grachevą (23) 3-6, 6-4, 7-6(5) w emocjonującej walce o awans do trzeciej rundy Wimbledonu.

W międzyczasie pojedynek weteranów Gaela Monfilsa (37) i Stanislasa Wawrinki (39) musiał zostać zawieszony z powodu ciemności, a pierwszy z nich prowadził 7-6(5), 6-4, 5-5.

Oznacza to, że na korcie centralnym odbywa się już tylko jeden mecz: Jannik Sinner (22) kontra Matteo Berrettini (28). Sinner wygrał dwa pierwsze sety po paru tiebreakach, ale Berrettini odegrał się i wygrał trzecią partię 6-2.

21:41 Finalistka Roland Garros Jasmine Paolini (28) awansowała do trzeciej rundy Wimbledonu wygrywając 7-6(5), 6-2 z Greet Minnen (26). Jan-Lennard Struff (35) również przeszedł dalej po imponującym pokonaniu Zhizhen Zhang (27) 5-7, 6-3, 7-6(1), 7-6(8).

21:10 Tommy Paul (27), mistrz Queen's, przetrwał ogromny strach, aby pokonać Otto Virtanena (23) 4-6, 6-3, 5-7, 7-5, 6-4 w trzy godziny i 23 minuty.

Donna Vekic (28) miała o wiele łatwiej, pokonując Erikę Andreevą (20) 6-2, 6-3.

20:36 Felix Auger-Aliassime (23) poniósł bardzo rozczarowującą porażkę, tracąc prowadzenie w dwóch setach i przegrywając 6-4, 7-5, 6-7(9), 4-6, 4-6 z Thanasim Kokkinakisem (28).

W innych meczach zwycięstwa odnieśli Roberto Bautista-Agut (36) i Maria Sakkari (28).

19:42 Wśród pozostałych zwyciężczyń znalazły się mistrzyni z Bad Homburg Diana Shnaider (20), która pokonała Sloane Stephens (31) 6-1, 6-1, a także Bianca Andreescu (24) i Alexandra Bublik

19:38 Emma Raducanu (21) zaprezentowała oszałamiający występ, pokonując Elise Mertens (28) 6-1, 6-2 w nieco ponad godzinę, podczas gdy czterokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema Naomi Osaka (27) poniosła rozczarowującą porażkę 4-6, 1-6 z 19. rozstawioną Emmą Navarro (23).

18:54 Sensacja w turnieju mężczyzn! Casper Ruud (8. ATP) już na drugiej rundzie zakończył zmagania podczas Wimbledonu. Fabio Fognini (94. ATP) pokonał Norwega 6:4; 7:5; 6:7(1); 6:3. Dla 37-letniego Włocha to wyrównanie najlepszego w karierze wyniku podczas tego wielkoszlemowego turnieju. Na tym etapie odpadał już sześć razy.

18:48 Iga Świątek zagra z Petrą Martić w czwartek na korcie centralnym. To spotkanie będzie drugim w kolejności od godziny 14:30. Czytaj więcej

18:30 Barbora Krejcikova (32. WTA) i Weronika Kudiermietowa (38. WTA) spędziły na korcie blisko 200 minut! Ostatecznie lepsza okazała się Czeszka, która wygrała 7:6(4); 6:7(1); 7:5 i to awansowała do drugiej rundy. Do tej samej fazy turnieju awansowała Danielle Collins (11. WTA). Amerykanka pokonała 6:3; 7:6(4) Dunkę Clarę Tauson (66. WTA).

18:25 Carlos Alcaraz (3. ATP) z awansem do trzeciej rundy. Zeszłoroczny zwycięzca Wimbledonu miał problemy tylko w pierwszym secie. Aleksandar Vukic (69. ATP) przegrał z Hiszpanem 6:7(5); 2:6; 2:6. Dalej gra też Daniił Miedwiediew (5. ATP). Rosjanin w czterech setach 6:7(3); 7:6(4); 6:4; 7:5 pokonał Alexandre Mullera (102. ATP).

17:33 Amerykanie grają dalej. Frances Tiafoe (29. ATP) pokonał 7:6(5); 6:1; 6:3 Bornę Coricia (89. ATP), a Brandon Nakashima (65. ATP) rozbił 6:3; 6:2; 6:2 Jordana Thompsona (40. ATP).

17:30 Sonay Kartal (298. WTA) pisze historię. Właśnie została pierwszą od 1997 roku brytyjską kwalifikantką, która awansowała do trzeciej rundy. Pokonała ona 6:3; 5:7; 6:3 Clarę Burel (45. WTA), a w następnym meczu jej rywalką będzie Coco Gauff (2. WTA).

17:20 Magda Linette (40. WTA) postraszyła Elinę Svitolinę (21. WTA), ale ostatecznie zakończyła zmagania w Wimbledonie na pierwszej rundzie. Polka w drugim secie wróciła ze stanu 1:3, obroniła piłkę meczową w tie-breaku i doprowadziła do decydującej partii, ale w niej Ukrainka była lepsza, co dało jej awans. Mecz trwał 2 godziny i 38 minut, a zakończył się wynikiem 5:7; 7:6(9); 3:6. Czytaj więcej

16:45 Magda Linette doprowadziła natomiast do trzeciego seta i jeszcze walczy o drugą rundę z Eliną Svitoliną

16:40 Magdalena Fręch (58. WTA) stawiła czoła wyżej notowanej Beatriz Haddad Mai (20. WTA), ale niestety nie zdołała sprawić niespodzianki. Polka przegrała 5:7; 3:6 i drugi raz z rzędu odpadła w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Czytaj więcej

16:05 Quentin Halys (220. ATP) jako pierwszy dziś wygrał mecz w turnieju męskim i awansował do drugiej rundy Wimbledonu. Francuz pokonała 6:4; 6:4; 6:2 wyżej notowanego Christophera Eubanksa (62. ATP). W turnieju pań natomiast w trzeciej rundzie jest już Coco Gauff (2. WTA), która gładko 6:2; 6:1 pod zamkniętym dachem pokonała rumuńską kwalifikantkę – Ance Alexię Todoni (142. WTA).

13:50 Wydaje się, że zaraz w końcu gra się rozpocznie. Korty już są gotowe do gry, nie ma pada i czekamy na zawodników.

13:30 Bez gier przynajmniej do 14:00 – tak brzmi najnowszy komunikat organizatorów Wimbledonu.

13:27 Na kortach wciąż bez dobrych wieść, ale są jakieś pozytywy. Andy Murray jednak zagra podczas tegorocznego Wimbledonu! Szkot w parze z Emmą Raducanu dostał "dziką kartę" do turnieju miksta.

13:25 Niestety... Znowu zaczęło padać i korty są zakrywane.

13:15 Korty zostały odkryte, więc za kilkanaście minut powinna zostać rozpoczęta rywalizacja na kortach w Wimbledonie.

12:45 Najnowszy komunikat mówi, że gry nie zostaną wznowione przed 13:15.

12:10 O tej porze powinny swoje mecze rozpoczynać Polki, ale musimy na to jeszcze trochę poczekać. Pada deszcz w Londynie. Spotkania na pewno nie rozpoczną się przed godziną 12:45.

10:48 Już tylko nieco ponad godzina pozostała do rozpoczęcia dzisiejszych zmagań w Londynie.

08:26 Iga Świątek i Hubert Hurkacz już we wtorek zapewnili sobie grę w drugiej rundzie Wimbledonu. Tego samego dnia grać miały Magda Linette i Magdalena Fręch, ale z powodu opadów deszczu ich spotkania zostały przełożone na środę. Obie polskie tenisistki zagrają dziś o godzinie 12.