Tenis Flash: Rybakina, Svitolina i Ostapenko w ćwierćfinale! Awans Djokovicia

Novak Djokovic powalczy o swój piętnasty ćwierćfinał Wimbledonu
Novak Djokovic powalczy o swój piętnasty ćwierćfinał Wimbledonu AFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:20 Siedmiokrotny mistrz Wimbledonu, Novak Djoković, pokonał Holgera Rune bez straty w setach i awansował do ćwierćfinału turnieju mężczyzn. Żywa legenda w imponującym stylu pokonała Duńczyka 6-3, 6-4, 6-2. Następnym rywalem Djokovicia będzie jutro Alex de Minaur.

21:02 Barbora Krejcikova pokonała Danielle Collins i awansowała do ćwierćfinału turnieju kobiet. Czeszka pokonała 11. rozstawioną zawodniczkę 7-5, 6-3, a następnie zmierzy się z Jeleną Ostapenko.

20:01 Co za powrót 13. rozstawionego Taylora Fritza, który odrobił straty po dwóch setach i pokonał Alexandra Zvereva 4-6, 6-7(4), 6-4, 7-6(3), 6-3. To drugi ćwierćfinał Wimbledonu dla tego potężnie uderzającego Amerykanina.

18:43 Jelena Ostapenko (14. WTA) bardzo pewnie 6:2; 6:3 pokonała Julię Putincewą (35. WTA) i zameldowała się w ćwierćfinale Wimbledonu. Łotyszka do tej pory nie straciła jeszcze seta. Czytaj więcej

18:35 Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh w końcu rozegrali swój mecz pierwszej rundy miksta, na który czekali kilka dni. Spotkanie było przekładane z powodu opadów deszczu w Londynie. Polak i Tajwanka pokonali 6:3; 7:6(4) parę Hugo Nys/Demi Schuurs. Zieliński i Nys grają wspólnie debla, ale odpadli już z Wimbledonu.

18:16 Petra Kvitova pochwaliła się, że wczoraj (7 lipca) na świat przyszedł jej syn o imieniu Petr. Mężem tenisistki jest były czeski gracz – Jiri Vanek. Czeszkę ostatni raz oglądaliśmy na korcie na początku października 2023 roku.

18:11 Monika Stankiewicz awansowała do drugiej rundy juniorskiego Wimbledonu. Polka pokonała 6:4; 7:6(5) Norweżkę – Emily Sartz-Lunde, a jej kolejną przeciwniczką będzie rozstawiona z numerem "5" – Hannah Klugman (625. WTA).

17:20 Alex de Minaur (9. ATP) awansował do ćwierćfinału Wimbledonu. Wydawało się, że Australijczyk zakończy sprawę w trzech setach, bo prowadził już 4:2, ale Arthur Fils (37. ATP) zdołał jeszcze wrócić do gry. Ostatecznie de Minaur wygrał 6:2; 6:4; 4:6; 6:3, a mecz trwał niecałe trzy godziny. Alex w walce o półfinał zmierzy się z Novakiem Djokoviciem lub Holgerem Rune. 20-latek z Francji od poniedziałku zadebiutuje w TOP 30 rankingu ATP.

16:15 Elina Svitolina (21. WTA) rozbiła w 4. rundzie Chinkę – Xinyu Wang (42. WTA). Ukrainka spędziła na korcie zaledwie 55 minut, a w ćwierćfinale jej rywalką będzie Elena Rybakina. Ukrainka w meczu grała z czarną żałobną wstążką z powodu rosyjskiego ataku na szpital dziecięcy w Kijowie, który miał miejsce dziś rano, a w wywiadzie pomeczowym tenisistka popłakała się.

"Nie było dziś łatwo skupić się na meczu. Od rana trudno było czytać wiadomości. Wyjście na kort jest niezwykle trudne w takim momencie. Cieszę się, że mogłam dzisiaj zagrać i odnieść zwycięstwo" – dodała zeszłoroczna półfinalistka. Czytaj więcej

15:55 Elena Rybakina (4. WTA) awansowała do ćwierćfinału Wimbledonu. Rosjanka Anna Kalinskaja (18. WTA) dobrze rozpoczęła mecz od prowadzenia 3:1, ale wtedy zaczęły doskwierać jej problemy zdrowotne. Przy stanie 3:3 poprosiła o przerwę medyczną, ale ona nie pomogła i poddała mecz przy wyniku 3:6; 0:3. Czytaj więcej

14:08 Lorenzo Musetti (25. ATP) przegrał pierwszego seta w starciu 4. rundy, ale w kolejnych trzech był już zdecydowanie lepszy i awansował do pierwszego wielkoszlemowego ćwierćfinału w karierze. Rewelacyjny Francuz Giovanni Mpetshi Perricard (58. ATP) pożegnał się z turniejem. Włoch wygrał 4:6; 6:3; 6:3; 6:2, a jego rywalem w ćwierćfinale będzie zwycięzca starcia Taylor Fritz lub Alexander Zverev. Czytaj więcej

13:05 Mamy wyrównanie w meczu Musetti – Perricard. Włoch w drugiej partii triumfował 6:3. Czekają nas jeszcze minimum dwa sety rywalizacji!

12:38 Za nami pierwszy set starcia Lorenzo Musetti (25. ATP) – Giovanni Mpetshi Perricard (58. ATP). Rewelacyjny Francuz, debiutujący na Wimbledonie, był lepszy od bardziej doświadczonego Włocha, wygrywając 6:4.

11:55 Iga Świątek mimo gorszego występu na Wimbledonie (porażka w 3. rundzie) na pewno utrzyma pozycję liderki rankingu WTA jeszcze przez dwa miesiące. Czytaj więcej

11:05 Coco Gauff jest jedną z wielu mistrzyń Wielkiego Szlema, które odpadły z kobiecego Wimbledonu. Gauff stwierdziła, że ludzie nie powinni przywiązywać dużej wagi do rozstawienia w turnieju"Grałem w wielu turniejach, w których każdy mógł wygrać. Rozstawienie to tylko liczba, tylko przewaga, aby nie grać z innym rozstawionym w pierwszej rundzie. Nie oznacza to, że nie można przegrać, ponieważ widzieliśmy wielu rozstawionych, którzy odpadli. Widzieliśmy, jak odpadali broniący tytułu mistrzowie" – powiedziała dziennikarzom Amerykanka.

08:58 Na wielkoszlemowym Wimbledonie nie mamy już żadnego reprezentanta w głównych drabinkach. Walka toczy się jednak już o wysoką stawkę, bo dziś poznamy grono wszystkich ćwierćfinalistów, a na korcie pojawią się m.in. Novak Djokovic czy Elena Rybakina