Tenis Flash: Kontuzja Hurkacza eliminuje go z Wimbledonu. Świątek w 3. rundzie

Iga Świątek zagra o trzecią rundę Wimbledonu
Iga Świątek zagra o trzecią rundę WimbledonuAFP
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

22:21 W ostatnim meczu dnia Alexander Zverev kontynuował dobrą formę w turniejach wielkoszlemowych, pokonując Marcosa Girona (30) 6-2, 6-1, 6-4.

21:46 Andy Murray i Jamie Murray odpadli z debla, co oznacza, że ostatni występ Andy'ego na Wimbledonie - kiedykolwiek to nastąpi - odbędzie się z Emmą Raducanu w deblu mieszanym. Bracia przegrali z Johnem Peersem i Rinkym Hijikatą 6-7(6), 4-6. To emocjonujący moment, a teraz odbywa się prezentacja.

21:39 Stefanos Tsitsipas został odesłany do domu z Wimbledonu, przegrywając z Emilem Ruusuvuorim 6-7(6), 6-7(10), 6-3, 3-6. Jego zmagania na trawie nadal trwają.

21:22 Liudmila Samsonova awansowała do trzeciej rundy Wimbledonu dzięki zwycięstwu 6-3, 6-3 nad Eliną Avanesyan.

20:23 Mistrzyni Wimbledonu z 2022 roku Elena Rybakina przetrwała chwiejność w drugim secie i pokonała Laurę Siegemund 6-3, 3-6, 6-3. W drugiej "bitwie Brytyjczyków" tego dnia Cameron Norrie przypomniał wszystkim, jakim jest graczem, pokonując brytyjskiego nr 1 Jacka Drapera z imponującym wynikiem 7-6(3), 6-4, 7-6(6).

20:03 Mistrz z Eastbourne Taylor Fritz kontynuuje swoją imponującą formę na trawiastych kortach, wygrywając w czterech setach z Arthurem Rinderknechem, podczas gdy 21. rozstawiony Karen Khachanov został wyeliminowany, przegrywając 6-4, 3-6, 6-3, 3-6, 4-6 z Francuzem Quentinem Halysem.

20:01 Magda Linette i Peyton Stearns z USA wygrały 6:4, 7:6 (8-6) z rumuńską parą Ana Bogdan - Jaqueline Cristian i awansowały do drugiej rundy.

19:41 Iga Świątek przedłużyła swoją passę zwycięstw do 21 meczów po rutynowym zwycięstwie 6-4, 6-3 nad Chorwatką Petrą Martić. Więcej o meczu tutaj.

Po męskiej stronie turnieju, Holger Rune i Alejandro Tabilo po ciężkich bojach pokonali odpowiednio Thiago Seyboth Wildem i Flavio Cobollim.

18:48 Anna Kalinskaja (18. WTA) poszła śladami swojego partnera życiowego, Jannika Sinnera, i również awansowała do trzeciej rundy Wimbledonu. Rosjanka pokonała 6:4; 6:1 Marię Bouzkovą (40. WTA).

Dalej grają też inne faworytki. Zeszłoroczna finalistka Ons Jabeur (10. WTA) ograła 6:1; 7:5 Robin Montgomery (161. WTA), Jelena Ostapenko (14. WTA) wygrała 6:3; 6:0 z Darią Snigur (130. WTA), Danielle Collins (11. WTA) pokonała 6:3; 6:4 Dalmę Galfi (127. WTA), a Elina Svitolina (21. WTA) poradziła sobie 6:3; 6:4 z Jule Niemeier (90. WTA).

18:32 Alexei Popyrin (47. ATP) będzie rywalem Novaka Djokovicia (2. ATP) w trzeciej rundzie Wimbledonu. Tomas Martin Etcheverry (31. ATP) prowadził 1-0 i 2-1 w setach, ale ostatecznie przegrał 6:3; 4:6; 6:4; 4:6; 3:6 po czterogodzinnym boju. Natomiast we włoskim starciu lepszy okazał się Lorenzo Musetti (25. ATP), który również przegrywał, ale pokonał w pięciu setach swojego rodaka Luciano Darderiego (37. ATP). Spotkanie trwało blisko pięć godzin, a Musetti wygrał 6:4; 4:6; 6:7(5); 6:4; 6:4.

17:40 Równe trzy godziny musiał na korcie spędzić Novak Djokovic (2. ATP), żeby awansować do trzeciej rundy Wimbledonu. Jacob Fearnley (277. ATP), grający z "dziką kartą", postawił trudne warunki faworytowi, ale ostatecznie przegrał 3:6; 4:6; 7:5; 5:7. Za kilkanaście minut na kort centralny wyjdzie Iga Świątek.

17:20 W turnieju pań sensacyjnie swój udział na drugiej rundzie zakończyła Jessica Pegula (5. WTA). Triumfatorka z Berlina sprzed dwóch tygodni dziś była gorsza do Xinyu Wang (42. WTA). Chinka wygrała 6:4; 6:7(7); 6:1. Dalej gra też Harriet Dart (100. WTA), która w brytyjskim pojedynku okazała się lepsza 4:6; 6:1; 7:6(8) od Katie Boulter (29. WTA). Wyżej notowana tenisistka prowadziła już 6-2 w super tie-breaku, ale pożegnała się z Wimbledonem.

17:17 Kolejne pięciosetówki za nami! Grigor Dimitrov (10. ATP) przegrywał już 0-2 w setach, ale Juncheng Shang (91. ATP) nie "dowiózł" zwycięstwa. Bułgar ostatecznie wygrał 5:7; 6:7(4); 6:4; 6:2; 6:4. Dalej gra też Denis Shapovalov (121. ATP). Kanadyjczyk prowadził już 2-0 z Danielem Altmaierem (80. ATP), w dwóch kolejnych setach lepszy był Niemiec, ale to Denis zakończył mecz zwycięstwem 7:6(3); 6:3; 1:6; 6:7(3); 6:4.

17:09 Lloyd Harris (118. ATP) dwukrotnie prowadził z przewagą seta, ale ostatecznie to Ben Shelton (14. ATP) gra dalej w Wimbledonie! Amerykanin drugi raz podczas tegorocznego turnieju okazał się lepszy od rywala w pięciosetowym boju. Shleton wygrał 4:6; 7:6(5); 6:7(5); 7:6(7). Całe spotkanie trwało 3 godziny i 49 minut.

Cztery godziny i osiem minut na korcie spędzili natomiast Francisco Comesana (122. ATP) i Alex Walton (101. ATP). Argentyńczyk ostatecznie wygrał to spotkanie 7:5; 1:6; 6:7(12); 6:1; 7:6(8). Wcześniej Comesana pokonał Andrieja Rublowa.

16:11 Gael Monfils awansował do trzeciej rundy Wimbledonu. Jego mecz ze Stanem Wawrinką został przerwany wczoraj przy stanie 7:6(5); 6:4; 5:5. Dziś panowie wygrali oba gemy serwisowe do zera, ale w tie-breaku trzeciego seta lepszy był Francuz i to on gra dalej.

16:00 Mecz Huberta Hurkacza z Arthurem Filsem miał różne fazy. Dwa pierwsze sety wygrał Francuz, ale w trzecim pewnie triumfował Polak, a w czwartym miał piłki setowe przy stanie 5:3. Niestety doszło do tie-breaka, a w nim "Hubi" upadł przy stanie 7-7, odnosząc kontuzję, która pozbawiła go szansy na walkę o piątego seta i zwycięstwo. Czytaj więcej

14:40 Pierwsze dzisiejsze rozstrzygnięcie w turnieju panów. Alex de Minaur (9. ATP) pokonał 6:2; 6:2; 7:5 Jaume Munara (63. ATP). Triumfator zawodów w Den Bosch awansował do trzeciej rundy bez straty seta.

14:27 Hubert wraca do gry! Wygrał trzecią partię 6:2 i odrobił część strat. Do awansu potrzebuje jeszcze zwycięstwa w dwóch kolejnych partiach.

14:17 Barbora Krejcikova (32. WTA) stoczyła kolejne wyrównane starcie, ale ostatecznie wygrała z Katie Volynets (69. WTA) po dwóch tie-breakach i awansowała do trzeciej rundy po nieco ponad dwugodzinnym meczu. Dalej gra też Julia Putincewa (35. WTA), która 6:0; 4:6; 6:2 pokonała inną Czeszkę – Katerinę Siniakovą (36. WTA).

13:47 Drugi set również dla Filsa. Tym razem wygrany 6:4. Trudna sytuacja Hurkacza...

13:27 Kolejne rozstrzygnięcia w turnieju pań. Paula Badosa (93. WTA) pokonała 6:4; 6:2 Brendę Fruhvirtovą (88. WTA), a Madison Keys (13. WTA) ograła 6:2; 6:2 Chinkę Yafan Wang (71. WTA). Obie tenisistki wywalczyły awans do trzeciej rundy.

12:58 Hubert Hurkacz przegrał pierwszego seta z Arthurem Filsem w tie-breaku.

12:55 Daria Kasatkina (12. WTA) zrobiła sobie "wycieczkę na rowerze" do trzeciej rundy. Rosjanka spędziła na korcie zaledwie 50 minut i w tym czasie ograła 6:0; 6:0 reprezentantkę gospodarzy – Yuriko Lily Miyazaki (148. WTA).

12:10 Hubert Hurkacz i Arthur Flis zaczęli właśnie mecz drugiej rundy.

08:25 Czwartek przyniesie mecze dwóch największych gwiazd polskiego tenisa, które zagrają o trzecią rundę wielkoszlemowego Wimbledonu. Dzień rozpocznie Hubert Hurkacz, który już o godzinie 12 na korcie numer 2 zmierzy się z Arthurem Filsem, a Iga Świątek i Petra Martic wyjdą jako drugie na kort centralny. Na tym obiekcie rywalizacja zaczyna się o 14:30. Przed tenisistkami zagrają Novak Djokovic i Jacob Fearnley. Liderka rankingu WTA i jej rywalka zagrają po zakończeniu tego starcia.