Magda Linette potrzebowała pół godziny, żeby awansować do kolejnej rundy w WuhanČTK / imago sportfotodienst / IMAGO
Łesia Curenko poddała mecz drugiej rundy przy stanie 2:5, co oznacza, że Magda Linette gra dalej bez większego wysiłku. Jej kolejną rywalką będzie Daria Kasatkina.

Magda Linette (45. WTA) w pierwszej rundzie niespodziewanie przerwała serię porażek z Ludmiłą Samsonową (23. WTA). Trzy wcześniejsze mecze kończyły się pewnym zwycięstwem Rosjanki w trzech setach. W Wuhan to Polka była lepsza 6:2; 6:2.

Linette podchodziła, więc w dobrym nastroju do starcia z Curenką (96. WTA). Polka i Ukrainka grały ze sobą cztery razy i obie miały po dwa zwycięstwa. W 2024 roku był to ich trzeci pojedynek. W marcu w Miami wygrała Łesia, a we wrześniu w Hua Hin wygrała Magda.

Spotkanie w Wuhan było bardzo wyrównane, bo do stanu 3:2 dla Linette nie było break pointów. Wtedy w szóstym gemie łatwo Magda przełamała rywalkę i potwierdziła przełamanie, co dało wynik 5:2. Po przerwie Ukrainka wróciła do gry, ale za moment poddała mecz, co dało Linette zwycięstwo i awans do trzeciej rundy w 32 minuty.

Daria Kasatkina (11. WTA) będzie rywalką Magdy Linette w walce o ćwierćfinał zawodów w Wuhan. Do tej pory grały ze sobą sześć razy. Cztery mecze wygrała Rosjanka, a dwa Polka. Jednak ostatnie trzy mecze wygrała Daria.