Tenis Flash: Linette wygrywa, Sabalenka nową liderką WTA Race. Sensacyjna porażka Alcaraza

Linette rozgrywa znakomity turniej w Chinach
Linette rozgrywa znakomity turniej w ChinachČTK / imago sportfotodienst / IMAGO
Turnieje ATP i WTA nadal toczą się w zawrotnym tempie, a Flashscore śledzi dla Ciebie każdą akcję na bieżąco. W naszym codziennym Tenis Flashu przedstawiamy najciekawsze wiadomości, najciekawsze filmy, reakcje i posty w mediach społecznościowych z szerokiego świata tenisa. Fakty, których nie możesz przegapić.

16:45 Będzie polski ćwierćfinał podczas turnieju ITF M15 w Kozerkach. Martyn Pawelski (657. ATP) pokonał 7:6(2); 6:3 Petera Fajta (633. ATP), a Jasza Szajrych (1002. ATP) ograł 6:3; 6:3 Josipa Simundza (932. ATP). Teraz obaj zagrają ze sobą i powalczą o półfinał.

15:15 Aryna Sabalenka (2. WTA) miała sporo problemów i przez dwa sety wyglądała bardzo słabo, ale zdołała odwrócić losy meczu z Julią Putincewą (35. WTA) i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Wuhan. Białorusinka wygrała 1:6; 6:4; 6:0 i od stanu 3:4 w drugiej partii zdobyła dziewięć gemów z rzędu. Ten triumf oznacza, że Aryna została liderką rankingu WTA Race, który obejmuje tegoroczne wyniki i za nieco ponad dwa tygodnie zostanie liderką rankingu WTA tuż przed startem WTA Finals w Rijadzie przesunie Igę Świątek na drugą pozycję.

14:43 Na mecz Magdaleny Fręch z Bią Haddad przyjdzie nam jeszcze poczekać, bo dopiero zaczynamy trzeciego seta starcia Aryny Sabalenki z Julią Putincewą.

14:38 Ogromna sensacja w Szanghaju i wielki triumf Tomasa Machaca (33. ATP)! Czech pokonał 7:6(5); 7:5 w ćwierćfinale Carlosa Alcaraza (2. ATP). Jest to pierwsza porażka Hiszpana od 30 sierpnia. Od tamtej pory notował serię dwunastu zwycięstw z rzędu. Machac w półfinale zagra z Sinnerem.

14:24 Po wydarzeniach z największych kortów przychodzimy z informacjami, co dzieje się w tych niższych rangą zawodach. Tam sporo emocji z udziałem Polek. Zuzanna Pawlikowska (737. WTA) na rowerku (6:0; 6:0) wjechała do ćwierćfinału turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk. Jej rywalką była Szwajcarka Laura Heutschi.

Niestety inne biało-czerwone nie poradziły sobie tak dobrze. Martyna Kubka (345. WTA) przegrała 4:6; 2:6 z Elsą Jacquemot (147. WTA) i odpadła w 1/8 turnieju ITF W75 w Bratysławie, a Gina Feistel (299. WTA) uległa 4:6; 4:6 Yasmine Mansouri (411. WTA) w 1/8 turnieju W50 w Quinta do Lago.

12:12 Rafa Nadal ogłosił, że kończy tenisową karierę. Hiszpan po raz ostatni zagra przed własną publicznością w Maladze, gdzie w połowie listopada rozegrane zostaną finały Davis Cup. Nadal w swojej karierze zdobył 22 tytuły wielkoszlemowe i wraz z Djokoviciem i Federerem na lata zdominował męski tenis. Więcej w artykule

11:50 Qinwen Zheng (7. WTA) będzie rywalką Jasmine Paolini (6. WTA) w ćwierćfinale turnieju WTA 1000 w Wuhan. Chinka przegrała pierwszego seta w rywalizacji z Leylah Fernanadez (28. WTA), ale w dwóch kolejnych była lepsza i wygrała 5:7; 6:3; 6:0.

10:47 Jannik Sinner (1. ATP) był zdecydowanie lepszy niż Daniił Miedwiediew (5. ATP) w walce o półfinał w Szanghaju. Włoch w pierwszym secie był bezlitosny dla Rosjanina, a w drugim zdecydowało jedno przełamanie i wygrał 6:1; 6:4. Lider rankingu czeka na swojego rywala, którym będzie zwycięzca meczu Carlos Alcaraz lub Tomas Machac.

10:32 Jasmine Paolini (6. WTA) dołącza do grona ćwierćfinalistek w Wuhan. Włoszka, z polskimi korzeniami, pokonała 6:3; 6:2 Erikę Andriejewą (70. WTA), która wczoraj wyeliminowała swoją siostrę.

08:50 Kolejna niespodzianka w Wuhan. Reprezentanta gospodarzy Xinyu Wang (51. WTA) pokonała turniejową dwójkę. Jessica Pegula (3. WTA) nie zdołała znaleźć się w najlepszej ósemce i przegrała 3:6; 5:7. Chinka zagra o półfinał z Jekaterią Aleksandrową.

08:10 Jekaterina Aleksandrowa (33. WTA) też jest już w ćwierćfinale w Wuhan. Hailey Baptiste (102. WTA) tym razem nie sprawiła niespodzianki i polegała z Rosjanką 1:6; 1:6.

08:00 Magda Linette (45. WTA) rozbiła 6:2; 6:3 Darię Kasatkinę (11. WTA) w 1/8 turnieju WTA 1000 w Wuhan. Polka była zdecydowanie lepsza w tym starciu i poprawiła bilans z Rosjanką na 3-4, bo do tej pory wygrała dwa z sześciu meczów. Więcej w artykule

Jej rywalką w walce o półfinał będzie Coco Gauff (4. WTA), która 6:4; 6:1 ograła Martę Kostjuk (17. WTA).