Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Triumf Katarzyny Węgrzyn i Kulczyckiego w Gdańsku podczas MP w tenisie stołowym

PAP
Triumf Katarzyny Węgrzyn i Kulczyckiego w Gdańsku podczas MP w tenisie stołowym
Triumf Katarzyny Węgrzyn i Kulczyckiego w Gdańsku podczas MP w tenisie stołowymPAP
Katarzyna Węgrzyn i Samuel Kulczycki zostali w Gdańsku mistrzami Polski w grze pojedynczej w tenisie stołowym. Zawodniczka AZS UE Wrocław, która wygrała trzeci raz z rzędu, zdobyła też srebrne medale w deblu i mikście, a reprezentant Dekorglassu Działdowo triumfował w grze podwójnej.

92. indywidualne mistrzostwach Polski odbyły się w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku, a Kulczycki sięgnął po złoty medal po raz drugi. Pierwszy raz stanął na najwyższym stopniu podium trzy lata temu w Arłamowie.

Droga do tego sukcesu nie była jednak usłana różami. Kulczycki stoczył pięć pojedynków, z których trzy liczyły siedem setów. I niewiele brakowało, aby pożegnał się z turniejem już po pierwszym spotkaniu. W konfrontacji z Rafałem Formelą miał problemy z rozszyfrowaniem serwisu rywala, który prowadził 3:0, ale ostatecznie udało mu się pokonać zawodnika MRKS Gdańsk.

Kolejne siedmiosetowe mecze Kulczycki rozegrał w ćwierćfinale i półfinale. Najpierw okazał się lepszy od Konrada Kulpy (Energa KTS Toruń), a w strefie medalowej wyeliminował rozstawionego z numerem jeden Jakuba Dyjasa (Dekorglass Działdowo), który triumfował w dwóch poprzednich mistrzostwach (wygrał je ponadto w 2018 i 2020 roku).

W decydującym pojedynku zmierzył się z kolejnym klubowym kolegą Maciejem Kubikiem, który w półfinale odprawił 4:1 Marka Badowskiego (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Kulczycki kiepsko rozpoczął rywalizację, inauguracyjnego seta przegrał do dwóch, jednak kolejne cztery partie rozstrzygnął na swoją korzyść.

Wcześniej finaliści singla cieszyli się z mistrzostwa Polski, po wygranej 3:1 z Tomaszem Kotowskim i Kulpą (Energa KTS Toruń), w grze podwójnej.

W Gdańsku wystąpiła również siostra Kulczyckiego, która była najmłodszą tenisistką tej imprezy. 14-letnia Wanessa wygrała jeden mecz, natomiast najstarszą uczestniczką okazała się Kinga Stefańska. Licząca 44 lata reprezentantka KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg dotarła do ćwierćfinału, w którym musiała uznać wyższość 1:4 późniejszej wicemistrzyni Zuzannie Wielgos (Fibrain AZS Politechnika Rzeszów).

W finale Wielgos uległa 1:4 Katarzynie Węgrzyn, dla której był to trzeci tytuł z rzędu. Brązowe medale przypadły Natalii Bajor (KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg) i Annie Węgrzyn (AZS UE Wrocław).

Siostrom bliźniaczkom Węgrzyn nie udało się odnieść trzeciego kolejnego zwycięstwa w deblu – w decydującym meczu poniosły porażkę 2:3 z Agatą Zakrzewską (KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg) i Martyną Lis (Maximus Broker Toruń).

Katarzyna Węgrzyn razem z Kotowskim stanęła ponadto na drugim stopniu podium w mikście. W finale przegrali 1:3 z Bajor i Badowskim.

Wyniki finałów mistrzostw Polski:

gra pojedyncza kobiet

Katarzyna Węgrzyn (AZS UE Wrocław) – Zuzanna Wielgos (Fibrain AZS Politechnika Rzeszów) 4:1 (11:4, 11:4, 4:11, 11:5, 11:7)

gra pojedyncza mężczyzn

Samuel Kulczycki – Maciej Kubik (obaj Dekorglass Działdowo) 4:1 (2:11, 11:4, 11:7, 11:9, 11:6)

gra podwójna kobiet

Agata Zakrzewska (KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg), Martyna Lis (Maximus Broker Toruń) – Katarzyna Węgrzyn, Anna Węgrzyn (obie AZS UE Wrocław) 3:2 (11:8, 5:11, 11:6, 5:11, 12:10)

gra podwójna mężczyzn

Maciej Kubik, Samuel Kulczycki (obaj Dekorglass Działdowo) – Konrad Kulpa, Tomasz Kotowski (obaj Energa KTS Toruń) 3:1 (11:7, 11:8, 6:11, 11:3)

mikst

Natalia Bajor (KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg), Marek Badowski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) – Katarzyna Węgrzyn (AZS UE Wrocław), Tomasz Kotowski (Energa KTS Toruń) 3:1 (11:9, 11:3, 4:11, 11:7).

Wil jij jouw toestemming voor het tonen van reclames voor weddenschappen intrekken?
Ja, verander instellingen