Trzecie miejsce Kasperczaka, czwarte Maliszewskiej w Kairze podczas PŚ w pięciobojuPAP
Kamil Kasperczak zajął trzecie miejsce, a Anna Maliszewska była czwarta w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Kairze. Triumfowali reprezentant gospodarzy Ahmet Elgendy i Węgierka Michelle Gulyas.

23-letniego Kasperczaka, który zdobył 1503 pkt, wyprzedzili dwaj Egipcjanie – Elgendy z 1513 pkt i Moutaz Mohamed z 1511.

Stolica Egiptu jest szczęśliwa dla młodego polskiego pięcioboisty – tu w 2020 roku po raz pierwszy w karierze awansował do finału zawodów PŚ.

Łukasz Gutkowski, który na razie jako jedyny w reprezentacji Polski wywalczył sobie prawo startu w igrzyskach olimpijskich w Paryżu, zajął 15. miejsce – 1442 pkt.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Gulyas – 1423 pkt, która wyprzedziła Sunwoo Kim z Korei Płd. – 1415 i Brytyjkę Kerenzę Bryson – 1409.

30-letnia Maliszewska – jedyna Polka w finale kairskich zawodów – uplasowała się tuż za podium, do którego zabrakło jej osiem punktów.

Wyniki rywalizacji w stolicy Egiptu są zaliczane do rankingu olimpijskiego. Na niedzielę zaplanowano rywalizację sztafet, ale już bez udziału biało-czerwonych.