Łukasz Gutkowski w sobotę wystąpi w finale pięcioboju nowoczesnego

Łukasz Gutkowski w sobotę wystąpi w finale pięcioboju nowoczesnegoPAP
Łukasz Gutkowski awansował do sobotniego olimpijskiego finału w pięcioboju nowoczesnym. Odpadł Kamil Kasperczak, który nie ukończył ostatniej konkurencji biegu ze strzelaniem.

W Paryżu Gutkowski w półfinałowej grupie B zajął czwarte miejsce z dorobkiem 1505 pkt, a Kasperczak ostatnie 18. Zwyciężył Japończyk Taishu Sato – 1515.

W półfinale najlepszy rezultat – 1516 pkt osiągnął Egipcjanin Ahmed Elgendy – zwycięzca grupy A.

Wyniki uzyskane w półfinale nie mają już znaczenia, w sobotę osiemnastu finalistów od zera rozpocznie walkę o medale olimpijskie.

W Tokio w 2021 roku złoty medal zdobył Brytyjczyk Joseph Choong. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Elgendy, a trzeci był reprezentant Korei Południowej Jun Woongtae. Gutkowski został wtedy sklasyfikowany na 12. pozycji, a Sebastian Stasiak na 13.