Węgier Szemerei zwycięzcą Maratonu Warszawskiego, drugie miejsce Kaczora

Węgier Szemerei zwycięzcą Maratonu Warszawskiego, drugie miejsce KaczoraPAP/Leszek Szymański
Mateusz Kaczor czasem 2:11.15 zajął drugie miejsce w 46. Nationale-Nederlanden Maratonie Warszawskim. Węgier Levente Szemerei triumfował wynikiem 2:10.43. Trzeci był Ukrainiec Mykola Niżnik - 2:13.13. Maraton kobiet wygrała jego żona Olga Niżnik - 2:31.24. Druga była Izabela Paszkiewicz - 2:32.42, a na trzeciej pozycji została sklasyfikowana Ukrainka Marina Nemczenko - 02:35.56.

Wcześniej odbył się towarzyszący bieg na 10 km. Wygrał go występujący pod neutralną flagą Raman Adamowicz z czasem 30.30, a drugi ze stratą 18 sekund był Bogdan Semenowicz. Trzecie miejsce zajął Emil Dobrowolski - 31.45. Były reprezentant Polski w biegu na 800 m Adam Kszczot uplasował się na 38. pozycji wynikiem 35.06.

Wśród kobiet najszybsza była Ukrainka Natalia Semenowicz - 34.01. Na podium stanęły też Emilia Mazek - 34.35 i Monika Kaczmarek - 35.19.