World Tennis Championship: Stefanos Tsitsipas zameldował się w półfinale

Stefanos Tsitsipas zameldował się w półfinale po wygranej w dwóch setach z NorrieAFP
Cameron Norrie dość łatwo przegrał ze Stefanosem Tsitsipasem w ćwierćfinale towarzyskiego turnieju World Tennis Championship, który odbywa się w Abu Zabi. Grek wygrał w dwóch setach. Jego rywalem w półfinale będzie Casper Ruud.

Tsitsipas bardzo dobrze rozpoczął spotkanie. Pewnie wygrał swoje podanie i prowadził 1:0. Drugi gem był niezwykle wyrównany i trwał kilka minut. Grek ostatecznie wykorzystał czwartego break pointa, nie dał się przełamać w kolejnej odsłonie i prowadził 3:0.

Do stanu 4:1 obaj tenisiści wygrywali swoje podania, ale pojawiały się okazje na przełamanie rywala. Dokonał tego Tsitsipas w szóstym gemie i ostatecznie wygrał pierwszą partię łatwo 6:1.

Drugi set był dużo bardziej wyrównany, bo obaj tenisiści dobrze pilnowali swojego podania. Do wyniku 4:4 nie byliśmy świadkami żadnego break pointa.

Tsitsipas doczekał się takiej okazji w dziewiątym gemie, wykorzystał trzecią szansę na przełamanie, wygrał swoje podanie do zera i całego seta 6:4.

Teraz rywalem Greka będzie Casper Ruud, który miał zagwarantowane miejsce w półfinale. Spotkanie zostanie rozegrane jutro o godzinie 14.