Arkadiusz Kułynycz pokonał mistrza świata Cengiza, ale w ćwierćfinale zatrzymał go Mohmadipiani

Zaktualizowany
Arkadiusz Kułynycz pokonał mistrza świata Cengiza w 1/8 finału
Arkadiusz Kułynycz pokonał mistrza świata Cengiza w 1/8 finałuPAP
Polski zapaśnik Arkadiusz Kułynycz pokonał mistrza świata Ali Cengiza z Turcji 5:3 w 1/8 finału turnieju olimpijskiego w kategorii do 87 kg. Druga środowa walka polskiego zapaśnika nie miała już jednak równie dobrego przebiegu.

Wyniki w kluczowych konkurencjach znajdiesz w codziennym Paryż Flashu

Cengiz jako zwycięzca ubiegłorocznych mistrzostw świata w Belgradzie był faworytem pojedynku, dlatego zwycięstwem Kułynycz sprawił sporą niespodziankę.

Pojedynek ćwierćfinałowy z Alirezą Mohmadipianim lepiej rozpoczął Kułynycz, ale pierwszą rundę przegrał ostatecznie 1:7. W drugiej rundzie Irańczyk potwierdził swoją dominację i to jemu przyznano zwycięstwo wynikiem 10:1.

Jeśli Mohmadipiani wejdzie do finału, Kułynycz jutro otrzyma szansę w repasażu.

Największym międzynarodowym sukcesem w karierze reprezentanta Polski jest brązowy medal mistrzostw świata w Oslo w 2021 roku.