Zwycięzcy i przegrani: udany początek Zirkzee, 15-letni debiutant i czerwona kartka w Peru

Joshua Zirkzee świętuje późne zwycięstwo Man Utd
Joshua Zirkzee świętuje późne zwycięstwo Man UtdAFP
Piłkarskie szaleństwo znów nadeszło. W weekend rozpoczęły się sezony w najlepszych ligach, a Flashscore Wiadomości uważnie śledził wszystkie wydarzenia. W naszej nowej serii postanowiliśmy rzucić światło na zwycięzców i przegranych - od najlepszych debiutów i powrotów po ogromne błędy i inne atrakcje.

Zwycięzca - Joshua Zirkzee

Czy jest lepszy sposób na rozpoczęcie naszej nowej rubryki niż "późny" zwycięski gol w koszulce jednego z największych klubów na świecie? Napastnik Manchesteru United Joshua Zirkzee przybył z Bolonii i od razu dał o sobie znać. 23-latek może nie rozpoczął meczu z Fulham od początku, ale po wejściu na boisko chwycił swoją szansę obiema rękami pod koniec spotkania.

Zirkzee przedarł się w pole karne w 87. minucie i zdołał doprowadzić Old Trafford do wrzenia po wyprzedzeniu obrony przeciwnika.

Przegrany - Antonio Conte

Antonio Conte przybył do Napoli w czerwcu 2024 roku z zadaniem przywrócenia klubu na szczyt Serie A po katastrofalnym ostatnim sezonie. Jego kadencja nie mogła rozpocząć się gorzej, ponieważ zespół doznał porażki 0:3 z Hellasem Verona, przegrywając mecz otwarcia sezonu po raz pierwszy od dziewięciu lat.

Brak gwiazdy Victora Osimhena był wyraźnie widoczny, a podopieczni Conte nie zdołali wykorzystać żadnej z pięciu prób. Rezultatem była kompromitująca porażka i ostatnie miejsce w tabeli.

Zwycięzca - AC Milan

Na pierwszy rzut oka remis 2:2 AC Milan z Torino nie jest "zwycięskim" wynikiem. Jednak wszystko się zmienia, gdy przegrywasz dwoma bramkami i zbliża się dogrywka. Rossoneri znaleźli się dokładnie w takiej sytuacji, dopóki debiutancki gol Alvaro Moraty w 89. minucie nie dał im nadziei.

Wydawało się, że to pocieszenie, które zbliżało się do gorzkiego zakończenia, ale Noah Okafor wszedł w 95. minucie, aby zdecydować o podziale punktów.

Przegrany - Bento

Bento stanął między słupkami w meczu o Superpuchar Arabii Saudyjskiej pomiędzy Al Nassr i Al Hilal. Brazylijczyk rozegrał solidną pierwszą połowę, po której jego zespół prowadził 1:0. Jednak w ciągu 15 minut drugiej połowy stracił cztery gole, co bardzo rozzłościło gwiazdę Cristiano Ronaldo. Szczególnie kiepskie było czwarte trafienie, gdy po fatalnym pierwszym kontakcie Bento dosłownie podarował bramkę przeciwnikowi.

Zwycięzca - Levente Bősze

Co zrobiłeś w wieku 15 lat? Cóż, Levente Bősze zadebiutował w najwyższej lidze słowackiej.

W wieku 15 lat i 181 dni stał się najmłodszym piłkarzem, jaki kiedykolwiek grał w Nika Liga, a także zanotował asystę, gdy jego drużyna (Dunajská Streda) wygrała 3:0. Jego nazwisko jest więc warte zapamiętania.

Przegrany - Barnabáš Lacík

Barnabáš Lacík wszedł na boisko w 86. minucie meczu Vyškova z Opavą w drugiej lidze czeskiej. W 87. minucie ponownie był już poza boiskiem po obejrzeniu dwóch żółtych kartek, co jest podobno nowym rekordem. To mówi wszystko.

Minutowy występ Lacicia
Minutowy występ LaciciaFlashscore

To był ogólnie kiepski weekend pod względem czerwonych kartek, ponieważ Ferland Mendy z Realu Madryt został ukarany w samej końcówce remisu z Malorką.

Jednak tym, co naprawdę przykuło uwagę, było wyrzucenie z boiska w Peru, gdzie Sebastian Muñoz zobaczył czerwień za oddawanie moczu na skraju boiska przed rzutem rożnym.