Chelsea pokonała West Ham 5:0 i podtrzymała europejskie aspiracje

Chelsea zmierza ku końcowi sezonu.
Chelsea zmierza ku końcowi sezonu.HENRY NICHOLLS/AFP
Chelsea zdeklasowała w niedzielę u siebie West Ham aż 5:0, podtrzymując swoje nadzieje na zakwalifikowanie się do europejskich pucharów w przyszłym sezonie. Dodatkowym atutem był powrót do gry francuskiego napastnika Christophera Nkunku, który nie grał od końca lutego.

The Blues zajmują siódme miejsce z 54 punktami, dwa za zajmującym obecnie szóstą pozycję Newcastle United, przed wyjazdem Manchesteru United (8., 54 pkt) do Crystal Palace w poniedziałek wieczorem. Szóste miejsce po sezonie pozwoli właścicielowi na grę w następnej Konferencji Ligi Europy, a nawet w Lidze Europy, jeśli Manchester City wygra finał Pucharu Anglii z sąsiadami z United 25 maja.

Sprawdź komplet statystyk meczu Chelsea - West Ham

Składy i noty za mecz Chelsea - West Ham
Składy i noty za mecz Chelsea - West HamFlashscore

Chelsea świetnie rozpoczęła niedzielne spotkanie, strzelając trzy gole w ciągu pierwszych 36 minut, a następnie podkręciła temperaturę po przerwie dzięki bramce Nicolasa Jacksona (48. min), który następnie skompletował dublet (80. min) i zamknął wynik na 5:0. Festiwal ataków rozpoczął młody sztukmistrz Cole Palmer (15. min), zdobywca swojego 21. gola w Premier League w tym sezonie, w przeddzień swoich 22. urodzin.

Atakujący rozgrywający lub skrzydłowy, który przybył tego lata z Manchesteru City (gdzie grał niewiele), prowadził klub z zachodniego Londynu przez całą kampanię 2023/24, mając udział w już 30 bramkach (9 asyst). Równo kwadrans później wynik podwyższył efektownie Conor Gallagher.

Chelsea pozostały trzy mecze, aby umocnić swoje europejskie ambicje: przeciwko Nottingham Forest, Brighton (zaległy) i Bournemouth. Na ostatniej prostej sezonu The Blues będą mogli liczyć na wzmocnienie w postaci Nkunku, który w niedzielę wszedł na boisko jako zmiennik w 77. minucie, ponad dwa miesiące po swoim ostatnim występie, 25 lutego w finale Pucharu Ligi.

Chelsea wciąż ma apetyt na Europę i gra jak z nut!